Najlepsze miejsce dla cyfrowych nomadów – część IV: Ko Samui

Ko Samui jest jedną z największych wysp Tajlandii i jest łatwo dostępna samolotem lub promem. Występuje tam duża koncentracja cyfrowych nomadów, ze względu na doskonałą jakość życia jaką oferuje wyspa i stosunkowo niskie koszty zakwaterowania.

Ko Samui to świetna wyspa dla cyfrowych nomadów i pracowników zdalnych z kilku powodów. Po pierwsze, jest większa niż Ko Pha-Ngan, co zapewnia większy wybór miejsc zamieszkania, pobytu i rozrywki.

Międzynarodowe lotnisko z bezpośrednimi lotami do Singapuru, Bangkoku i Chiang Mai sprawia, że ​​Ko Samui jest pożądane przez wielu cyfrowych nomadów w Tajlandii.

Styl życia na Ko Samui

Ko Samui ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę (szpitale, szkoły, centra handlowe), szybki internet, rosnącą społeczność cyfrowych nomadów i pracowników zdalnych oraz wiele możliwości wykorzystania czasu wolnego.

Istnieją tu światowej klasy siłownie, kluby Muay Thai i centra odnowy biologicznej, które pomogą zachować zdrowie i kondycję, a także szereg nocnych targów, gdzie wieczorami można odkrywać wyśmienitą tajską kuchnię. Idealne rozwiązanie dla każdego cyfrowego nomady w Tajlandii, który chce połączyć dobrą kondycję i mieszkanie w pobliżu plaży.

Ko Samui to doskonała opcja dla osób, które chcą połączyć pracę z podróżowaniem.

A oto niektóre popularne miejsca:

  • Chaweng

To jedno z najpopularniejszych miejsc na Koh Samui, znane z tętniących życiem klubów nocnych, barów przy plaży i restauracji. Chaweng ma również kilka przestrzeni coworkingowych i niedrogich opcji zakwaterowania, co czyni go popularnym wyborem dla cyfrowych nomadów chcących budować sieć przyjaciół.

  • Lamai

Jest cichsze niż Chaweng, ale nadal ma wiele restauracji, barów i sklepów. Plaża jest drugą co do wielkości na wyspie i spokojniejszą niż Chaweng Beach, która przyciąga większość międzynarodowych urlopowiczów. Ma również kilka przestrzeni coworkingowych, niedrogie zakwaterowanie oraz centralny supermarket Tesco i Makro, w których można kupić międzynarodową żywność. To dobra opcja dla cyfrowych nomadów, którzy preferują spokojniejszy tryb życia.

  • Bophut

To urocza wioska rybacka położona na północnym wybrzeżu Ko Samui. Znajduje się w niej kilka nadmorskich restauracji, kawiarni i butików. Bophut ma również kilka kawiarni do pracy i niedrogie zakwaterowanie, co czyni go świetną opcją dla cyfrowych nomadów, którzy lubią bardziej wyluzowany styl życia.

  • Maenam

To spokojniejsza okolica położona na północnym wybrzeżu Ko Samui. Ma piękną plażę i kilka nadmorskich restauracji i barów. Obszar ten jest idealny dla cyfrowych nomadów pragnących spokojnego miejsca do życia.

Więc jeśli jesteś cyfrowym nomadą szukającym ucieczki od zgiełku miasta, zarówno Ko Pha-Ngan jak i Ko Samui to dobry wybór.

Dzięki oszałamiającemu naturalnemu pięknu, tętniącej życiem społeczności i niezrównanemu stylowi życia są idealnym miejscem dla każdego, kto chce pracować i bawić się w raju 🙂

Poprzedni postNastępny post

Zobacz wszystkie newsy w kategorii

Kąpiele słoneczne i leśne: rodzinna zabawa w ‘Prachuap Khiri Khan – Chumphon’23.01.2024

Kąpiele słoneczne i leśne: rodzinna zabawa w ‘Prachuap Khiri Khan – Chumphon’

NIE TYLKO PLAŻA: TRANG20.10.2023

NIE TYLKO PLAŻA: TRANG

A New Step Forward for Chiang Rai’s Contemporary Art Scene25.09.2023

A New Step Forward for Chiang Rai’s Contemporary Art Scene

Newest UNESCO World Heritage Site : The Ancient Town of Si Thep21.09.2023

Newest UNESCO World Heritage Site : The Ancient Town of Si Thep

Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.