NIE TYLKO PLAŻA: TRANG

Często myślimy, że jeśli chcemy udać się do tajskiej dżungli to należy wybrać kierunek północny, a jeśli nad morze – to na południe. Nasza ostatnia podróż do Trang uświadomiła nam jednak, że południowa Tajlandia ma do zaoferowania coś więcej niż tylko morze. W mieście Trang i jego okolicach odkryliśmy różne gatunki flory, malownicze punkty widokowe i bujne lasy. Skosztowaliśmy również popularnych lokalnych potraw, takich jak dim sum czy pieczona wieprzowina, zrobiliśmy zakupy na nocnych targach i mnóstwo zdjęć przy różnych atrakcjach przyrodniczych, tradycyjnych budynkach i na wypełnionych dziełami sztuki ulicach.

Trang to wspaniała nadmorska prowincja z długą, piękną linią brzegową, która rozciąga się na długości 199 kilometrów wzdłuż Morza Andamańskiego. Ponadto przez prowincję przepływają dwie główne rzeki, rzeka Trang, która ma swój początek w paśmie górskim Khao Luang, oraz Maenam Palian, która wypływa z pasma górskiego Banthat. Rozpoczynając od centrum miasta, około 200 metrów od magistratu Kantang położone jest muzeum Phraya Ratsada Nu Pradit Mahisara Phakdi. Budynek jest dawną siedzibą gubernatora Trang. Nie przegap pierwszego drzewa kauczukowego w Tajlandii, które rośnie przy drodze do dzielnicy Kantang. Ban Na Muen Sri to dzielnica w dystrykcie Na Yong. Słynie z lokalnych ręcznie tkanych materiałów. Powstała tam grupa tkacka, której celem jest zachowanie lokalnej wiedzy o tych wyjątkowych, unikalnych deseniach i wzorach.

Hat Yao (Długa plaża) to długa piaszczysta plaża z rosnącymi wzdłuż jej linii sosnami. Molo Hat Yao to główny port promowy, z którego turyści mogą popłynąć promem na wyspy Trang.

Koh Libong to największa wyspa na Morzu Trang. Wokół wyspy rosną masy trawy morskiej, która jest pokarmem dla krów morskich. Diugoń, zwany krową morską, jest sklasyfikowany jako ssak podatny na wyginięcie, ale nadal można go zobaczyć w okolicach Koh Libong. Koh Muk i Jaskinia Morakot to najważniejsze atrakcje turystyczne na Morzu Trang. Koh Muk słynie z dziewiczych piaszczystych plaż oraz Tham Morakot czyli Jaskinii Morakot, której nazwa pochodzi od szmaragdowej wody w jaskini. Koh Chueak – Koh Waen to popularne miejsca do nurkowania i snorkelingu z niesamowicie kolorowymi koralowcami płytko- i głębokowodnymi.

Wskazówki podróżnicze

  • Najlepszy czas na wizytę w Trang to okres od grudnia do maja. Sezony wysokie i niskie nie są jasno określone; niektóre ośrodki są zamknięte na początku sezonu (połowa listopada), podczas gdy inne zaczynają naliczać stawki jak w sezonie już w październiku.
  • Nie dotykaj kropli wody na czubku rosnącego stalaktytu, ponieważ tłuszcz na naszych palcach zakłóci wzrost stalaktytu.
  • Mimo że operatorzy łodzi zapewniają latarki, zaleca się posiadanie własnej wodoodpornej latarki czołowej podczas wycieczki do jaskini.
  • Za każdym razem, gdy wybierasz się na plażę, zabieraj ze sobą wodoodporną torbę lub saszetkę. Przydaje się do ochrony cennych rzeczy podczas pływania kajakiem.
  • Nie zapomnij zabrać ze sobą kremu przeciwsłonecznego o wysokim SPF, nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych 🙂
Poprzedni postNastępny post

Zobacz wszystkie newsy w kategorii

Kąpiele słoneczne i leśne: rodzinna zabawa w ‘Prachuap Khiri Khan – Chumphon’23.01.2024

Kąpiele słoneczne i leśne: rodzinna zabawa w ‘Prachuap Khiri Khan – Chumphon’

Najlepsze miejsce dla cyfrowych nomadów – część IV: Ko Samui02.11.2023

Najlepsze miejsce dla cyfrowych nomadów – część IV: Ko Samui

A New Step Forward for Chiang Rai’s Contemporary Art Scene25.09.2023

A New Step Forward for Chiang Rai’s Contemporary Art Scene

Newest UNESCO World Heritage Site : The Ancient Town of Si Thep21.09.2023

Newest UNESCO World Heritage Site : The Ancient Town of Si Thep

Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.