Najlepsze miasto dla cyfrowych nomadów – część III: Ko Pha Ngan

Jak wygląda życie cyfrowego nomady w Tajlandii? Jakie są najlepsze lokalizacje dla pracowników zdalnych i cyfrowych nomadów w Tajlandii blisko plaży? Jeśli zastanawiasz się nad przeprowadzką na południowe wyspy, aby prowadzić styl życia cyfrowych nomadów, o jakim marzyłeś, ten post jest dla Ciebie.

Mieszkanie blisko plaży to spełnienie marzeń każdego cyfrowego nomady w Tajlandii.

Południowe wyspy Tajlandii to raj dla cyfrowych nomadów! Wyobraź sobie, że budzisz się przy dźwiękach krystalicznie czystych fal uderzających o brzeg i rozkoszujesz się ciepłym słońcem na skórze. Takie życie czeka na Ciebie na południowych wyspach Tajlandii.

Tajlandia to podłączony do sieci, myślący przyszłościowo naród. Tajlandczycy zainwestowali w niezbędną infrastrukturę, aby zachęcić zdalnych pracowników i cyfrowych nomadów do przeniesienia się tutaj w przyszłości.

Ko Pha-Ngan spełnia wszystkie wymagania cyfrowego nomady w Tajlandii

Szybki internet, niedrogie koszty pobytu długoterminowego, różnorodny naturalny krajobraz, doskonałe przestrzenie coworkingowe i przytulne kawiarnie, dobre samopoczucie w centrum uwagi, oraz to, co najbardziej podobało nam się w Ko Pha-Ngan, czyli poczucie wspólnoty.

Jeśli rozważasz uczynienie z tej wyspy swojej bazy na jakiś czas, posiadanie sieci przyjaciół i podobnie myślących osób jest kluczem do zrównoważonego życia.

Styl życia na Ko Pha-Ngan

Oprócz korzystania z pięknych plaż, wędrówek po dżungli, wodospadów i innych miejsc do odkrywania w czasie przestoju w pracy, przy odpowiednim nastawieniu na Ko Pha-Ngan łatwo jest utrzymać zdrowy styl życia.

Na wyspie znajdują się centra odnowy biologicznej, centra jogi i siłownie. Panuje tu swobodna atmosfera i mnóstwo pozytywnych wibracji.

Jeśli więc ważna jest dla Ciebie równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, Ko Pha-Ngan może być idealnym miejscem.

Ko Pha-Ngan ma kilka miejsc, w których cyfrowi nomadzi mogą zamieszkać, w zależności od swoich preferencji i wymagań. Każdy obszar oferuje niepowtarzalną atmosferę oraz szereg opcji zakwaterowania i przestrzeni coworkingowych dostosowanych do różnych budżetów i potrzeb.

  • Thong Sala

Thong Sala jest głównym miastem na Ko Pha-Ngan i węzłem komunikacyjnym wyspy. Mieści się w nim wiele restauracji, barów i sklepów oraz główne molo wyspy. Thong Sala oferuje również kilka przestrzeni coworkingowych i niedrogie zakwaterowanie, co czyni ją popularnym wyborem wśród cyfrowych nomadów w Tajlandii. Posiada również wspaniały nocny targ i jest handlowym centrum wyspy.

  • Haad Yao

Haad Yao to plaża na zachodnim wybrzeżu Ko Pha-Ngan. Jest piękna i piaszczysta z kilkoma bungalowami przy plaży, ośrodkami wczasowymi i willami. Ponadto Haad Yao posiada kilka kawiarni coworkingowych, dzięki czemu jest świetną opcją dla tych, którzy preferują spokojniejszy tryb życia.

  • Baan Tai

Baan Tai to nadmorska wioska położona pomiędzy Thong Sala i Haad Rin. Słynie z długiego odcinka plaży z białym piaskiem oraz kilku barów i restauracji na plaży. Baan Tai ma również kilka opcji zakwaterowania i przestrzeni coworkingowych (La Casa i Summer Stone Cage), co czyni ją popularnym wyborem dla cyfrowych nomadów.

  • Sri Thanu i Hin Kong

znane ze swoich pięknych plaż i szerokiego wyboru przestrzeni wellness. Obszary te są bardzo wyluzowane, ze wspaniałymi kawiarniami i pozytywną atmosferą.

  • Haad Rin

Haad Rin to imprezowa stolica Ko Pha-Ngan, znana z comiesięcznej imprezy Full Moon Party (Impreza przy pełni księżyca). Nie ma tu wielu przestrzeni coworkingowych, ale możesz pracować przez kilka godzin w dowolnej restauracji lub kawiarni, a nawet na plaży. Jest to naprawdę jedyne odpowiednie miejsce dla tych, którzy szukają z plecakiem wibracji i nie mają nic przeciwko imprezie.

  • Chaloklum

Chaloklum to wioska rybacka położona na północnym wybrzeżu Ko Pha-Ngan. Jest to cichsza okolica z kilkoma bungalowami przy plaży, doskonałymi miejscami do nurkowania, restauracjami i barami. Chaloklum posiada również kilka przestrzeni coworkingowych, dzięki czemu jest dobrą opcją dla osób preferujących spokojniejszy tryb życia.

Koszty utrzymania na Ko Pha-Ngan

Koszty utrzymania cyfrowego nomady na Koh Pha-Ngan mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak zakwaterowanie, wyżywienie, transport i osobiste preferencje.

  • Jedzenie i napoje

Jedzenie w lokalnych tajskich restauracjach może kosztować około 60-100 THB za posiłek, podczas gdy jedzenie w restauracjach w stylu zachodnim może kosztować od 200-500 THB za posiłek. Miesięczny rachunek za zakupy spożywcze może wynosić od 4,000 do 8,000 THB.

  • Transport

Wypożyczenie skutera kosztuje około 150-250 THB dziennie lub 2500-4000 THB miesięcznie. Taksówki i songthaews (wspólne taksówki) kosztują około 100-300 THB za przejazd.

  • Internet

Szybki internet można znaleźć w większości miejsc na Ko Pha-Ngan. Aby uzyskać połączenie, kup lokalną kartę SIM.

  • Rozrywka i aktywności

Na Koh Pha-Ngan jest mnóstwo bezpłatnych atrakcji, takich jak odwiedzanie plaż, wodospadów i świątyń. Dostępne są również zajęcia jogi, na siłowni i nurkowanie.

I nie zapominajmy o przepysznej kuchni! Tajskie jedzenie jest znane na całym świecie ze swoich wybuchowych smaków i apetycznych aromatów. Od pachnących curry po pikantne zupy, będziesz mógł delektować się jednymi z najsmaczniejszych potraw, jakie kiedykolwiek jadłeś 🙂

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.