Chiang Mai

Chiang Mai

Prowincja Chiang Mai znajduje się w północnej Tajlandii. Pogoda w Chiang Mai jest zawsze chłodniejsza niż w pozostałej części kraju, ze średnią temperaturą 25°C przez cały rok. Miasto ma w zanadrzu wiele rzeczy do zaoferowania. Piękno gór, plemion górskich i ogrodów botanicznych co roku przyciąga do Chiang Mai miliony turystów. Możesz także cieszyć się zoo i akwarium, nocnym zoo i klasycznymi świątyniami i architekturą północnej Tajlandii, które są kombinacją stylów Lanna, Mon i Birmy.

Chiang Mai

Chiang Mai to jedno z niewielu miejsc w Tajlandii, gdzie można obserwować współistniejącą obok siebie kulturę tajską i historyczną: w mieście znajdują się wielowiekowe pagody i świątynie, a także nowoczesne sklepy i hotele butikowe. Intrygująca różnorodność plemion etnicznych, kilka farm słoni, wiele szkół kulinarnych i masażu, liczne zajęcia na świeżym powietrzu, różnorodne warsztaty rękodzielnicze, przedstawienia kulturalne i zapierająca dech w piersiach sceneria sprawiają, że Chiang Mai jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Azji.

Chiang Mai

Odwiedź świątynie, takie jak Wat Phra Sing lub Wat Phra That Doi Suthep, do których można dotrzeć pieszo, kolejką linową, a dla bardziej odważnych również na rowerze. Zatrzymaj się w jednej z wiosek, aby zobaczyć, jak powstają ręcznie robione produkty z jedwabiu, srebra lub drewna. Idź do zoo lub zwiedź farmy storczyków w ogrodzie botanicznym. Ciesz się przygodą podczas wędrówek do plemion górskich lub raftingiem. Nie przegap Doi Inthanon, najwyższej góry Tajlandii w tytułowym parku narodowym. Spróbuj słynnego ulicznego jedzenia na nocnym bazarze w Chiang Mai.

Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.