7 ciekawych miejsc w okolicy Koh Samui, które warto odwiedzić

Chcielibyśmy przedstawić Państwu wyspy w prowincji Surat Thani. Być może znacie już najpopularniejszą z nich, Ko Samui. Ale czy wiecie, że w pobliżu jest 7 innych ciekawych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić? Ze względu na klimat, idealny czas na zwiedzanie okolicy to okres od maja do października, tak więc można tam zaplanować letnie wakacje.

  • Narodowy Park Morski Ang Thong

Narodowy Park Morski Ang Thong obejmuje 42 wyspy. Wysokie wapienne klify z jaskiniami, które zwiedzający mogą odkrywać, są rozsiane po całym archipelagu. W gęstej dżungli znajdują się szlaki turystyczne oraz różnorodna fauna i flora, natomiast w oceanie zamieszkują egzotyczne morskie stworzenia. Jeśli lubicie wędrować, udajcie się do jednego z wielu punktów widokowych na wyspie, aby podziwiać panoramiczne widoki na klify. Istnieje wiele sposobów, aby się tam dostać, między innymi promem lub łodzią motorową z Ko Samui.

  • Ko Mae Ko

Ko Mae Ko- Samui

Na terenie Narodowego Parku Morskiego Ang Thong na maleńkiej wyspie Ko Mae Ko znajduje się malownicza szmaragdowozielona laguna Talay Nai. Wokół laguny wznoszą się wysokie wapienne klify, po których można wędrować i oglądać panoramiczne punkty widokowe wyspy. Podziemne tunele łączą lagunę z morzem. Oprócz słynnych punktów widokowych wyspa znana jest również jako doskonałe miejsce na spływy kajakowe lub relaks w barach na plaży.

  • Ko Madsum

Mudsum Island | traveldailynews.asia

Po krótkiej przejażdżce łodzią z długim ogonem z Ko Samui zostaniecie powitani przez kochające wodę słodziaki: świnie! Mała wyspa Ko Madsum jest domem dla rodziny świń, które drzemią w cieniu pod kołyszącymi się palmami kokosowymi, ochładzają się w wodzie i witają odwiedzających wyspę! Ko Madsum jest mniejszą wyspą i jest popularnym miejscem na relaksującą jednodniową wycieczkę. Odwiedzający mogą zrelaksować się na plaży lub popływać kajakiem po morzu.

  • Ko Tan

Ko Tan | Thailand Insider

Naprzeciwko Koh Madsum znajduje się Ko Tan, raj dla nurków. Po wschodniej stronie wyspy znajduje się wyznaczony rezerwat koralowców, w którym pływają morskie żyjątka. Wśród tętniących życiem raf koralowych nurkowie znajdą gigantyczne małże i wiele więcej. Wyspa jest dziewicza i nieznana turystom, co czyni ją ukrytym klejnotem, który warto dodać do planu podróży. Aby się tam dostać, wybierzcie się na przejażdżkę małą łodzią z południowego wybrzeża Ko Samui.

  • Ko Naug Yuan

Trzy przepiękne wysepki połączone piaszczystymi plażami tworzą kompleks, który zapiera dech w piersiach: Ko Nang Yuan. Na wyspie jest wiele atrakcji, ale jedną z najbardziej popularnych i obowiązkową dla turystów jest krótka 15-minutowa wędrówka na szczyt, z którego roztacza się widok na wszystkie strony wyspy. Są tu również niesamowite miejsca do nurkowania dla początkujących. Najlepszym sposobem, aby się tam dostać, jest krótka, zaledwie 15-minutowa przejażdżka promem Lomprayah z Ko Tao. Na wyspie obowiązuje zasada braku plastikowych butelek i polityka ‘pack-in pack-out’, tak więc pamiętajcie, aby opuszczając wyspę zabrać ze sobą wszystkie swoje śmieci!

  • Ko Tao

Ko Tao | Thailand Insider

Kolejnym fantastycznym miejscem do nurkowania, którego nie chcecie przegapić, jest Ko Tao czyli Wyspa Żółwi. Odwiedzający mogą nurkować pośród szerokiej gamy żyjątek morskich, w tym żółwi, płaszczek, rekinów rafowych i kolorowych raf koralowych na dnie morza! Woda jest krystalicznie czysta, co zapewnia pełną widoczność jej mieszkańców. Oczywiście oprócz nurkowania, wokół Ko Tao jest wiele ukrytych skarbów do odkrycia. Nawet jeśli nie nurkujecie, wyspa Ko Tao jest warta pobytu lub przynajmniej odwiedzenia. Znajdziecie tam wiele pięknych punktów widokowych na niekończące się morze i wyspę oraz piękne spokojne plaże z drobnym piaskiem. Aby się tam dostać, skorzystajcie z promu Lomprayah.

  • Ko Phangan

Ko Phangan | Thailand Insider

Ko Phangan to piąta co do wielkości wyspa w Tajlandii i największa wyspa w pobliżu Koh Samui. Gdy zbliża się świt, powraca spokój, a wyspa jest cicha i słychać tylko odgłosy fal uderzających o brzeg. Można się tu cieszyć dziewiczymi plażami, krystalicznie czystą wodą i nietkniętą dziką przyrodą. Imprezowicze szukają tej wyspy ze względu na imprezy przy pełni księżyca oraz tzw. black moon parties, odbywające się w nowiu. Miłośnicy wellness szukają tego raju ze względu na niesamowite programy zajęć z jogi na wyspie. Aby dostać się na Koh Phangan, trzeba wziąć motorówkę lub popłynąć promem z Koh Samui.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.