Kąpiele słoneczne i leśne: rodzinna zabawa w ‘Prachuap Khiri Khan – Chumphon’

Przygotuj strój kąpielowy, sprzęt do trekkingu i aparat fotograficzny na rodzinne wakacje, które spełnią oczekiwania każdego członka rodziny. Udaj się na południe do prowincji Prachuap Khiri Khan, aby dobrze się bawić w Hua Hin, na plaży przyjaznej rodzinom. Jest to ulubione miejsce na weekendowy wypad dla mieszkańców regionu centralnego, ponieważ mogą cieszyć się relaksującą morską bryzą w miejscu odległym o zaledwie kilka godzin jazdy samochodem. Jest tam wiele hoteli przyjaznych dzieciom i niekończąca się lista restauracji z owocami morza do wyboru.

Szeroka gama sportów wodnych, w tym napędzany wiatrem kitesurfing, zapewnia możliwość przyjemnego spędzenia czasu na wodzie. Od listopada do lutego plaża Hua Hin i plaże wzdłuż wschodniego wybrzeża Tajlandii (Zatoka Tajlandzka) mają najlepszy wiatr do uprawiania kitesurfingu. Jeśli chcesz spróbować kitesurfingu po raz pierwszy, zapisz się na kurs dla początkujących w dowolnej certyfikowanej szkole kitesurfingu w okolicy.


Lazurowy ocean i biały piasek plaż Hua Hin to nie jedyne atrakcje Prachuap Khiri Khan. Godzinę jazdy samochodem od miasta Hua Hin znajdziesz bujną zieleń Parku Narodowego Kui Buri. Atrakcją tego miejsca jest możliwość obserwowania dzikich zwierząt, takich jak słonie i gaury, w ich naturalnym środowisku. Aby zobaczyć dziką przyrodę, zarezerwuj samochód w Kui Buri Wildlife Ecotourism Club i udaj się w wyznaczone miejsce. Zdecydowanie zaleca się przestrzeganie zasad i wytycznych dotyczących kontaktu z dziką przyrodą, takich jak zachowanie minimalnej odległości, nie przeszkadzanie dzikim zwierzętom, nieużywanie lampy błyskowej i niekarmienie dzikich zwierząt. Oglądanie dzikiej przyrody mozliwe jest od 14:00. do 17:00 kiedy dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne.Nieco dalej na południe od miasta Prachuap Khiri Khan znajduje się niepozorne miasteczko Chumphon, przez które większość ludzi przejeżdża bez zatrzymywania się, by rozkoszować się jego pięknem. A tymczasem to tu znajduje się plaża Sairee Beach – ukryty klejnot, przegapiany przez wszystkich poza miejscowymi. Plaża ze złotym piaskiem i ciemnoniebieską wodą pełna jest restauracji tuż PRZY PLAŻY, a w tle lokalni rybacy zajmują się codziennymi sprawami.

Całe rodziny mogą odkrywać podwodny świat w parku narodowym Mu Ko Chumphon. Nurkowie na wszystkich poziomach zaawansowania będą się świetnie bawić na Ko Langka Jew i jej kolorowych, płytkich rafach koralowych, na Koh Ngam i na jej słynnym czarnym koralowcu oraz na Ko Lak Rad, która jest idealnym miejscu dla nurków głębinowych. Wszędzie tam można cieszyć się wspaniałymi widokami barwnych koralowców, wspaniałych ukwiałów i mnóstwa innych stworzeń morskich. Chumphon jest żywym przykładem bogactwa biologicznego i spektakularnego piękna Zatoki Tajlandzkiej.


Trasa kąpieli słonecznych i leśnych (Sunbathing & Forest Bathing route) łączy dwie ekscytujące aktywności w jedną, co czyni ją fantastycznym wyborem dla rodziców szukających nowego miejsca na wakacje. Odejdź od tradycyjnego planu podróży i zanurz się w zupełnie nowym doświadczeniu, które będzie trwać przez całe życie 🙂

Następny post

Zobacz wszystkie newsy w kategorii

Najlepsze miejsce dla cyfrowych nomadów – część IV: Ko Samui02.11.2023

Najlepsze miejsce dla cyfrowych nomadów – część IV: Ko Samui

NIE TYLKO PLAŻA: TRANG20.10.2023

NIE TYLKO PLAŻA: TRANG

A New Step Forward for Chiang Rai’s Contemporary Art Scene25.09.2023

A New Step Forward for Chiang Rai’s Contemporary Art Scene

Newest UNESCO World Heritage Site : The Ancient Town of Si Thep21.09.2023

Newest UNESCO World Heritage Site : The Ancient Town of Si Thep

Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.