Wydarzenia i festiwale sierpień 2023

Sierpień 2023 zapowiada się w Tajlandii jako kolejny miesiąc pełen wydarzeń z szeregiem ekscytujących wydarzeń, w tym Amazing Thailand Grand Sale 2023, Phetchaburi Creative City of Gastronomy, Amazing Muay Thai Experience, Amazing Thai Taste@Udon oraz szereg maratonów i biegów, a także dwa święta buddyjskie – Asanha Bucha 1 sierpnia i Khao Phansa, czyli buddyjski Wielki Post 2 sierpnia.

Oto ułożona chronologicznie lista innych festiwali i wydarzeń odbywających się w Tajlandii w sierpniu 2023 r:

Amazing Thailand Grand Sale 2023 czyli Niesamowita wielka wyprzedaż w Tajlandii 2023

15 czerwca – 15 sierpnia 2023 r : Bangkok, Chiang Mai, Phuket, Udon Thani, Chon Buri (Pattaya), Songkhla (Hat Yai)

To bardzo popularne, jedno z najważniejszych corocznych wydarzeń, w ramach którego ponad 10 000 uczestniczących sklepów i lokali w Bangkoku, Chiang Mai, Phuket, Udon Thani, Chon Buri (Pattaya) i Songkhla (Hat Yai) oferuje zniżki na zakupy, jedzenie, latanie i podróżowanie oraz inne przywileje. Wydarzenie to wzmacnia wizerunek Tajlandii jako jednego z sześciu najpopularniejszych miejsc zakupowych na świecie. W sześciu miastach dostępnych jest ponad 10 000 wspaniałych ofert, w tym rabaty na zakupy do 80%.

Pola kwiatowe Krachiao 2023

lipiec-sierpień 2023 r : Park Narodowy Pa Hin Ngam i Park Narodowy Sai Thong, Chaiyaphum

Każdego roku na początku pory deszczowej w północno-wschodniej (Isan) prowincji Chaiyaphum rozkwitają pola syjamskich tulipanów – czyli Krachiao. Kolorowe miejsca stworzone przez tę cudowną naturalną atrakcję można obecnie oglądać w Parku Narodowym Sai Thong w dystrykcie Nong Bua Rawe, gdzie kwitną różowe kwiaty.

O tej porze roku Chaiyaphum jest również znane z ‘morza mgły’ wokół klifów na obszarach parków narodowych, takich jak Pha Hum Hot w Parku Narodowym Sai Thong, Pha Sut Phaen Phaen w Parku Narodowym Pa Hin Ngam i Pha Hua Nak w Parku Narodowym Phu Laen Kha.

Phetchaburi Creative City of Gastronomy  czyli Kreatywne Miasto Gastronomii Phetchaburi

4-6 sierpnia 2023 r : Świątynia Wat Yai Suwannaram i park historyczny Phra Nakhon Khiri (Khao Wang), Phetchaburi

Prowincja Phetchaburi ma status członka Sieci Miast Kreatywnych UNESCO (UCCN) w kategorii Gastronomia, tak więc wydarzenie Kreatywne Miasto Gastronomii w Phetchaburi to kulturalne i kulinarne święto, podczas którego można delektować się pyszną lokalną kuchnią, obejrzerć pokazay przygotowywania jedzenia, skorzystać z bezpłatnych degustacji potraw, obejrzeć występy kulturalne i rozrywkę ludową, występy muzyki współczesnej, pokazy złotnictwa i innych lokalnych rzemiosł oraz nabyć lokalne produkty.

Międzyregionalne Targi Turystyczne (Cross-Region Travel Fair)

4-6 sierpnia 2023 r : Central Rayong

To czwarte z pięciu targów turystycznych, które odbędą się w pięciu regionach Tajlandii w okresie od czerwca do września 2023 r., a ich celem jest zachęcanie do podróży między regionami. Program zawiera promocje i specjalne oferty zakwaterowania, atrakcji, biur podróży oraz innych produktów i usług turystycznych w całym kraju, a także warsztaty dla majsterkowiczów na temat lokalnej mądrości z pięciu regionów.

Amazing Muay Thai Experience czyli Niesamowite Muay Thai

11-13 sierpnia 2023 r : Wat Yai Tha Sao, Uttaradit

18-20 sierpnia 2023 r : Pałac króla Narai, Lop Buri

To trzecia i czwarta impreza z serii czterech imprez organizowanych przez Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) w celu zaprezentowania czterech unikalnych stylów Muay Thai Boran czyli starożytnego boksu tajskiego: Muay Chaiya, Muay Korat, Muay Tha Sao i Muay Lop Buri odpowiednio w Surat Thani, Nakhon Ratchasima, Uttaradit i Lop Buri.

Pokaz szybkiego i wszechstronnego stylu bokserskiego ‘Muay Tha Sao’ Uttaradita – będącego połączeniem tajskich i chińskich technik walki – zaplanowano na 11-13 sierpnia 2023 w świątyni Wat Yai Tha Sao, a pokaz szybkiego i pełnego uników stylu bokserskiego ‘Muay Lop Buri’ w dniach 18-20 sierpnia 2023 w Pałacu Króla Narai.

Niesamowity tajski smak @ Udon

25-27 sierpnia 2023 r : Central Udon, Udon Thani

To już trzecia z trzech imprez Amazing Thai Taste – czyli niesamowity tajski smak  (po Rayong w czerwcu i Chiang Mai w lipcu), której celem jest promocja wizerunku kuchni tajskiej, jednej z pięciu tajskich fundamentów soft-power 5F. W programie pokazy kulinarne znanych i lokalnych szefów kuchni, dyskusje o turystyce kulinarnej oraz występy muzyczne znanych artystów 🙂

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.