Wyjątkowe doznania kulinarne w Tajlandii

Tajlandia to jedno z najlepszych miejsc, które przychodzą na myśl, jeśli chodzi o doznania kulinarne. Od skromnych straganów ulicznych po eleganckie restauracje na dachach. Bez względu na budżet i styl, istnieje nieskończony wybór, który sprawia, że ​​jest to najlepsze miejsce do jedzenia. Oto przykłady niektórych wyjątkowych propozycji kulinarnych w Tajlandii, z których możesz skorzystać podczas następnej wizyty w tym kraju.

Jedzenie uliczne

Street Food Market

W Tajlandii można znaleźć doskonałe jedzenie uliczne prawie przez całą dobę. Miejscowi zwykle udają się na poranne targi, podczas gdy turyści mogą znaleźć szerszy wybór wyjątkowych potraw na targach nocnych. Można tam znaleźć sałatki z papai, szaszłyki mięsne, dania z makaronu, smażony ryż, grillowaną rybę, świeży sok i inne smaczne przekąski.

Świeże owoce morza

Ryby, owoce morza, kalmary i tym podobne są w Tajlandii spożywane regularnie. Spróbuj kraba lub homara gotowanego w mleku kokosowym lub ostro kwaśnego dania z kalmarów. Jedne z najlepszych owoców morza można znaleźć w miastach na południowym wybrzeżu, takich jak Krabi, Phuket i Koh Samui. Owoce morza są zawsze świeże i jest to fantastyczny sposób na poznanie kuchni tajskiej.

Rejs z kolacją po rzece Chao Phraya

Można wybierać spośród mnóstwa rejsów, ale niektóre łodzie są zatłoczone, a obsługa przypadkowa. Aby uzyskać bardziej komfortowe wrażenia, zarezerwuj wycieczkę luksusową łodzią rzeczną Manohra. Przerobiona barka ryżowa z drewna tekowego płynie w spokojnym tempie, serwując doskonałe tajskie jedzenie, a ty możesz podziwiać nocne widoki na niektóre z najbardziej znanych zabytków w Mieście Aniołów.

Widoki na Wat Arun z Sala Rattanakosin

Mając menu z kuszącą mieszanką dań kuchni tajskiej i zachodniej, Sala Rattanakosin zdobywa wiele pochwał za swoją kuchnię, ale to właśnie widoki sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe. Z widokiem na rzekę Menam, naprzeciwko Wat Arun, to chyba jedna z najlepiej zlokalizowanych restauracji w Bangkoku. A jeśli spojrzysz z tarasu na dachu w przeciwnym kierunku, zobaczysz lśniące iglice Wielkiego Pałacu, Wat Phra Kaeo i Wat Pho, które są oświetlone nocą.

Arun Ratchawararam Temple, Bangkok

Posiłek w bambusowej kapsule w Soneva Kiri, w prowincji Trat

Eko-luksusowy kurort położony na Koh Kood jest niezwykły sam w sobie, ale najbardziej wyjątkowym jego aspektem jest koncepcja kulinarna kurortu. Doświadczenie ‘Treepod Dining’, czyli spożywania posiłku na szczycie drzewa, przenosi jedzenie na nowy poziom, dosłownie. Goście siedzą w bambusowej kapsule umieszczonej na szczycie drzewa, a wyjątkowe doświadczenie na tym się nie kończy. Wykwintne przysmaki i wina serwowane są przez osobistego kelnera za pomocą systemu wciągarki linowej.

Jadalnia w jaskinii The Grotto, Rayavadee, Krabi

W Rayavadee w Krabi można zjeść w jaskini. Położona pod starożytnym wapiennym klifem restauracja The Grotto zapewnia wyjątkowe doznania kulinarne właśnie w jaskini. Goście mogą zjeść posiłek w jaskini, podziwiając widoki na ocean w znakomitym lokalu gastronomicznym Rayavadee.

Tajlandia jest doskonałym miejscem na wyjątkowe doznania kulinarne i ważne jest, aby pamiętać, że chociaż kraj ten słynie z pikantnej kuchni, zawsze można poprosić o dostosowanie poziomu pikantności, a nawet o całkowite pominięcie niektórych przypraw. Gdy trafisz już do restauracji, o których słyszałeś, bądź pewny, że za każdym rogiem czeka na ciebie kolejne, nowe doświadczenie.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.