Przyleć do Chiang Mai i wynajmij samochód

Północ Tajlandii jest piękna. Wielu turystów lecąc do Tajlandii, wybiera się właśnie tam. Jeśli masz ochotę na małą wycieczkę samochodem, możesz odkryć bujny świat przyrody, targowisk, świątyń i sztuki.

Aby odwiedzić główne miasta otaczające Chiang Mai, pomyśl o wypożyczeniu samochodu. Możesz nim pojechać do różnych interesujących miejsc, takich jak – Lampang, Lamphun, Chiang Rai, Pai i Mae Hong Son. Starannie opracowaliśmy przewodnik turystyczny zawierający wszystkie informacje (od czasów dojazdu po główne atrakcje), które przydadzą ci się, aby dostać się do tych miejsc z międzynarodowego lotniska w Chiang Mai.

Lampang (czas dojazdu: 1 godz. 40 minut)

Phrathat Lampang Luang Temple, Lampang

To turystyczne miasteczko na północy, w którym wciąż panuje atmosfera retro, znane jest również jako „Horse Carriage City”, czyli ‘Miasteczko powozów konnych’. Jest ono jednym z najbardziej ruchliwych centrów handlowych i transportowych w północnej Tajlandii. Podobnie jak w filmach z minionych epok, można tu zobaczyć turystów podróżujących po mieście w powozach konnych.

Phrathat Lampang Luang Temple, Lampang

Wśród głównych atrakcji Lampang jest Wat Phra That Lampang Luang (piękna starożytna świątynia buddyjska w stylu Lanna) oraz pierwszy na świecie szpital dla słoni w Rezerwacie Narodowym Mae Yao – Friends of the Asian Elephant Foundation.

Lamphun (czas dojazdu: 40 minut)

Phrathat Hariphunchai Woramahawihan Temple, Lamphun

Mimo, że Lamphun zajmuje stosunkowo niewielki obszar, jest to jedno z najstarszych miast Tajlandii o znacznej wartości historycznej. Możesz tu odwiedzić Muzeum Narodowe Hari Phun Chai i Muzeum Społeczności Lamphun przy Inthon Yongyot Road.

Mae Ping National Park-Ko Luang Waterfall

Chiang Rai (czas dojazdu: 3 godziny)

Najwyżej położona prowincja Tajlandii z granicząca z Mjanmą i Laosem, otoczona złożonym łańcuchem gór i cenną kulturą Lanna. Spokojne miasto Chiang Rai jest często pomijane przez podróżnych ze względu na swoją stosunkowo odosobnioną lokalizację. Miasto położone jest pomiędzy wzgórzami i górami, a naturalne piękno i spektakularna sceneria bujnej zieleni są idealne dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu, którzy chcą odpocząć od tętniącego życiem miasta.

Wat Rong Khun or White Temple, Chiang Rai

Najbardziej znane atrakcje w Chiang Rai to Wat Rong Khun (biała świątynia), Phu Chi Dao i Mae Fah Luang Garden (słynny ogród botaniczny).

Doi Tung Mae Fah Luang Garden, Chiang Rai

Pai (czas dojazdu: 2 godziny i 15 minut)

Pang Oung, Pai

Innym miejscem, w którym można zwolnić i cieszyć się piękną scenerią jest Pai, ukryty klejnot nad brzegiem rzeki Pai w prowincji Mae Hong Son. Posiada jedne z najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych – Kanion Pai i gorące źródła Pai Hot Springs; oferuje również wiele innych atrakcji, takich jak rafting na rzece Pai, przejażdżki na słoniach, zwiedzanie jaskiń czy jazda na rowerze górskim. Jeśli ktoś lubi przyrodę, to przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić Pai.

Mae Hong Son (czas dojazdu: 5 godzin i 30 minut)

Ban Rak Thai Village, Mae Hong Son

Idealne miejsce dla osób poszukujących przygody lub po prostu chcących połączyć się z naturą, znane jako ‘miasto trzech mgieł’. Mae Hong Son to odległe miasto położone blisko granicy z Majmą na wzgórzach Shan. Miejsce to jest domem dla etnicznych plemion górskich, takich jak Shan i Hmong i jednocześnie jeden z najciekawszych regionów ze względu na mieszankę kultury tajskiej i birmańskiej. Ta fascynująca mieszanka jest widoczna w kolorowych strojach społeczności górskich, charakterystycznej architekturze i pysznym lokalnym jedzeniu. Niektóre spośród znanych, wartych odwiedzenia atrakcji to Wat Phra That Doi Kong Mu (starożytna tajska świątynia buddyjska) i Ban Rak Thai (mała góralska wioska z pięknym jeziorem położonym w dolinie otoczonej wzgórzami i plantacjami herbaty. Wioska słynie ze wspaniałych widoków i uprawy herbaty).

Phra That Doi Kong Mu Temple
Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.