Trasy rowerowe w Tajlandii

Tajlandia jest fantastycznym miejscem dla rowerzystów i zarówno kręte nadmorskie drogi, jak i wąskie, pagórkowate trasy, przyciągają coraz większą liczbę najlepszych kolarzy górskich na świecie.

Piękna tajska kultura, wyluzowani ludzie i przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że aż chce się wsiąść na rower. W Tajlandii jest tak wiele miejsc, które świetnie nadają się do jazdy na rowerze. Oto najlepsze miejsca dla każdego, kto bierze pod uwagę zwiedzanie tego pięknego kraju na dwóch kółkach.

Sukothai

Sukhothai-Chedi Ched Thaeo Temple

To jedno z najbardziej kultowych miejsc do jazdy na rowerze w Tajlandii. Ruiny starożytnej stolicy są rozsiane po całym krajobrazie. Jest tam wiele cichych ścieżek, które pozwalają odkrywać miejsca we własnym tempie. Centrum miasta idealnie nadaje się do zwiedzania na rowerze; jest tu też wiele restauracji i przydrożnych kawiarni, w których można się zatrzymać, aby napić się i coś przekąsić.

Obszar ten jest usiany buddyjskimi świątyniami z dziedzictwem historycznym sięgającym wiele wieków wstecz. Dziś miejsce to, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, idealnie nadaje się zwiedzania na rowerze. Możesz też pojechać na rowerze do pobliskich miast lub spakować się i udać się do innych egzotycznych miejsc, takich jak Si Satchanalai czy Ban Na.

Park narodowy Sam Rkoi Yot, prowincja Prachuap Khiri Khan

Prachuap Khiri Khan-Tajlandia

To jedno z najlepszych miejsc do jazdy na rowerze w Tajlandii. Park jest bardzo zróżnicowany krajobrazowo, od zalesionych wzgórz po wybrzeże, a nawet krajobraz równinny. Jeśli zastanawiasz się, czy trudno jest tam dotrzeć z Bangkoku, ucieszy Cię wiadomość, że to tylko rzut beretm!

Jeśli szukasz miejsca z dużą ilością miejsc do jazdy na rowerze, to to jest właśnie to – park jest ogromny, oferuje więc mnóstwo tras do zwiedzania na rowerze. Khao Sam Roi Yot to jeden z najpopularniejszych tajskich parków, a zarazem jedno z najlepszych miejsc turystycznych w Tajlandii. Bujne lasy i plaże parku tworzą świetne połączenie. Park jest również pełen dzikiej przyrody, którą można obserwować jadąc na rowerze, uważając jednocześnie, aby nie najechać na indyjskie lelki, himalajskie jerzyki i inne stworzenia.

Chiang Mai

Chiang Mai-Inthanon National Park
www.yimwantour.com

W Chiang Mai, które szybko staje się najpopularniejszym miejscem rowerowym w Tajlandii, znajdzie się coś dla rowerzystów o różnych umiejętnościach. Zagorzali rowerzyści mogą wjechać na Doi Inthanon, najwyższy szczyt w Tajlandii. Ostatnio 2200 rowerzystów zrobiło to w ramach zorganizowanego wyścigu rowerowego. Pagórkowaty, wymagający teren sprawia, że ​​okolica jest atrakcyjna, nic więc dziwnego, że najlepsze drużyny kolarskie z Azji przyjeżdżają tu trenować, pedałując obok mnichów w pomarańczowych szatach podczas wyczerpujących treningów wczesnym rankiem. Stare miasto w Chiang Mai jest wyjątkowo wspaniałe – przejedź na rowerze między czterema bramami, przez buddyjskie świątynie, które znajdziesz po drodze.

Park Lumpini, Bangkok

Lumpini Park-Bangkok

Park Lumpini to miejsce, które świetnie zwiedza się na rowerze. Jest to wielki park w Bangkoku z zapierającym dech w piersiach sztucznym jeziorem. Ponadto park znajduje się w pobliżu mnóstwa pięknych świątyń buddyjskich, dzięki czemu jest idealnym miejscem do zwiedzania na rowerze. Miejscowi lubią nazywać to miejsce Central Parkiem Bangkoku. W związku z tym spotkasz tam biegaczy, osoby uprawiające jogging, a także rowerzystów.

W parku wyznaczono kilka tras rowerowych. Park jest również idealny dla osób kochających dziką przyrodę – w samym sercu stolicy kraju można tu zobaczyć wiele zwierząt.

Khao Lak, prowincja Phang Nga

Sarasin Bridge-Phang Nga

Wioska Khao Lak leży na tropikalnym zachodnim wybrzeżu Tajlandii. Posiada wiele naturalnych cech, które sprawiają, że okolica jest idealna do jazdy na rowerze. Ten wspaniały obszar posiada zarówno tropikalne plaże, lasy, jak i góry. Przez Khao Lak przebiega wiele tras rowerowych, które pozwalają podziwiać zróżnicowane krajobrazy. W okolicy znajduje się też kilka wspaniałych plaż, na których można odpocząć po przejażdżce. Khao Lak można również zwiedzać jadąc na rowerze przez most Sarasin, który łączy północny kraniec wyspy Phuket z lądem. Polecamy też miasteczko Thai Mueng ze jego restauracjami przy plaży i zatokami pełnymi żółwi (osoby kochające dziką przyrodę powinni wziąć pod uwagę wizytę w Sanktuarium Żółwi w Thai Muang), a potem wyprawę do Wodospadu Ton Prai, gdzie można ochłodzić się zanurzając się w lśniącej wodzie.

Bang Krachao, prowincja Samut Prakan

Bang Krachao-Samut Prakan

Bang Krachao to sztuczna wyspa na południe od Bangkoku. Obszar ten znany jako zielone płuca Bangkoku. To nie tylko urocza kraina, którą warto zobaczyć. To także świetne miejsce na ucieczkę z miasta i doświadczenie wolniejszego, spokojniejszego stylu życia. Widoki są tu niesamowite, woda ciepła i czysta, pogoda ciepła i słoneczna, a ponad to znajdziesz się w znacznie spokojniejszym otoczeniu niż reszta kraju. Można tu spokojnie spędzić kilka dni i nigdy się nie nudzić.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.