Odkrywaj lokalne społeczności Tajlandii przez Obiektyw BCG

Współczesne podróżowanie to nie tylko odkrywanie piękna nowych miejsc, zdobywanie nowych doświadczeń i degustacja pysznego jedzenia, ale może również przyczynić się do wzbogacenia środowiska i jego ekosystemów.

Dzięki koncepcji biogospodarki, gospodarki o obiegu zamkniętym i ekologicznej czyli modelu BCG turystyka, aby osiągnąć zrównoważony wzrost, może opierać się na mocnych stronach i wyjątkowych cechach miejsc pod względem różnorodności biologicznej i bogactwa kulturowego.

Odkryj społeczności turystyczne w całym kraju, które promują odpowiedzialną turystykę wpisującą się w model BCG, dzięki któremu Twoja wspaniała podróż może mieć pozytywny wpływ na równowagę gospodarczą, społeczną i środowiskową lokalnych społeczności.

Bang-Krachao

Bang Krachao w prowincji Samut Prakan, znane jako „Płuca Bangkoku”

O miejsce, w którym można zaznać wszystkich przyjemności wspaniałego wypoczynku bez uciążliwości związanych z daleką podróżą. Można cieszyć się tu jazdą na rowerze wzdłuż rzeki, korzystać z wycieczek kanałami, płynąc pod przypominającymi dżunglę tunelami utworzonymi przez drzewa dzikich limonek i mango, można zjeść posiłek przygotowany z lokalnych składników i zrelaksować się podczas masażu tajskiego wykonywanego przy użyciu ziołowej kulki kompresującej.

Mueang Phet Community, Phetchaburi

Gmina Mueang Phet w prowincji Phetchaburi

Poznaj starą nadrzeczną gminę, która łączy  wspaniałe krajobrazy, jedzenie, historię oraz sztukę i rzemiosło, odzwierciedlając bogactwo kulturowe Phetchaburi. Odwiedź Muzeum Nang Yai i rozwijaj swoje umiejętności rzemieślnicze dzięki sztuce wycinania z papieru lub naucz się wykonywać lalki z teatru cieni Nang Yai. Wybierz się na spacer, aby zobaczyć sztukę i architekturę odziedziczoną po późnym okresie Ayutthaya, a także przejdź się małymi uliczkami, aby zrobić zdjęcia ukrytej sztuki ulicznej.

Ban Na Wa Community-Nakhon Phanom

Wioska Ban Na Wa w prowincji Nakhon Phanom

Poznaj lokalne sposoby życia w społeczności, w której dźwięk tkania wciąż rezonuje z kulturą plemienia Tai Yo. Weź udział w warsztatach „zrób to sam” w dziedzinie tkanin barwionych indygo i naucz się przygotowywać posiłki w stylu tejże społeczności wykonane z lokalnych składników. Gmina zaprasza turystów aby przyjeżdżali i spróbowali lokalnego jedzenia, różnych zajęć i cieszyli się łagodną atmosferą miejsca.

Wioski Ban Tha Ra Nae i Ban Nam Chiao w prowincji Trat

Poznaj prowincję Trat w kontekście zielonych lasów namorzynowych i zachowania równowagi ekosystemów morskich. Wybierz się na przejażdżkę łodzią, aby obserwować przyrodę wzdłuż 4 leśnych szlaków prowadzących przez lasy namorzynowe i uprawiaj ekoturystykę – spróbuj barwienia tkanin korą, kul taboonowych i sadzenia namorzynów.

Ban Pa Miang w prowincji Lampang

Zobacz jak powstaje herbata Assam od momentu zbierania liści oraz jak stare liście herbaty gotowane są do fermentacji, aby powstał „Miang” [tradycyjna fermentowana potrawa], który generuje dochód społeczności. Liście herbaty Assam to zioło lecznicze, które dodaje energii. Pij więc tę zdrową herbatę rano. Lokalni mieszkańcy również gotują liście oraz robią z nich poduszki, które pomagają pozbyć się brzydkich zapachów. Aby uchwycić atmosferę, spróbuj usiąść i odpocząć na łonie natury lub usiądź z foto ksiażką w pobliżu małego strumienia, który przepływa przez wioskę.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.