Podróżowanie po Bangkoku kolejką Skytrain i metrem (BTS i MRT)

Bangkok oferuje wiele możliwości sprawnego poruszania się po mieście. Od zmotoryzowanych trójkołowców (tuk-tuków) przez klasyczne taksówki lub mototaksówki, po wyrafinowany transport wodny kanałami, którymi Bangkok jest przepleciony. Bangkok Skytrain i Bangkok Subway to dwa najwygodniejsze sposoby podróżowania po Bangkoku.

Kolej Bangkok Skytrain (BTS) i metro Bangkok Subway (MRT) to niezależne sieci transportowe, dlatego w przypadku przesiadki z jednej na drugą trzeba kupić oddzielne bilety. Obecnie nie ma możliwości skorzystania z tego samego biletu w obu sieciach. Istnieje jeszcze trzecia sieć, Airport Rail Link (ARL), która również jest niezależna i wymaga własnego biletu.

Turyści najczęściej korzystają z kolejki BTS Skytrain, ponieważ obejmuje on obszer centrum miasta: Sukhumvit, Silom i Sathorn oraz Siam Square.

Lotnisko Suvarnabhumi – Bangkok MRT

Z lotniska Suvarabhumi możesz dostać się bezpośrednio do centrum Bangkoku, korzystając z połączenia Airport Rail Link. Z obszaru przylotów na lotnisku Suvarnabhumi kieruj się znakami na niższe poziomy lotniska, gdzie możesz wsiąść do pociągu. Airport Rail Link zabierze Cię do stacji Phaya Thai BTS, gdzie możesz albo opuścić stację i pozostać na terenie Phaya Thai, albo kupić bilet i przesiąść się na system pociągów BTS i kontynuować podróż do miejsca docelowego. Jeśli masz ze sobą dużo bagażu, możesz zamiast tego skorzystać z taksówki.

Stacje MRT w Bangkoku

Stacja metra MRT Sanam Chai, będąca jedną z najpiękniejszych stacji metra w Tajlandii, zapewnia turystom łatwy dostęp do kultowych atrakcji Bangkoku, takich jak Wielki Pałac i świątynia Wat Po na historycznej królewskiej wyspie Rattanakosin, czy tereny nadrzeczne Bangkok Riverside. Koniecznie zwiedź te miejsca.

Promy rzeczne w Bangkoku

Na stacji Saphan Taksin możesz się przesiąść z kolejki BTS na prom rzeczny. Prom rzeczny ma wiele przystanków – dla turystów ważny będzie przystanek Tha Tien, który znajduje się tuż przy Wielkim Pałacu, a  przystanek Phra Athit jest tuż przy Khao San Road (pięć minut spacerem).

Bangkok-Royal Grand Palace

Na stacjach węzłowych możesz przesiąść się z BTS na MRT– po prostu wyjdź z jednej stacji i przejdź do drugiej. Stacje węzłowe to: Asoke BTS / Sukhumvit MRT, Sala Daeng BTS / Silom MRT, Mo Chit BTS / Chatuchak MRT i Ha Yaek Lat Phrao BTS / Phahayolthin MRT.

Wskazówki, które warto poznać przed wyjazdem do Bangkoku

Policja turystyczna i wszyscy jej pracownicy mówią dobrze po angielsku – można ich znaleźć na prawie każdej większej stacji. Większość hoteli i głównych centrów handlowych znajduje się raczej w pobliżu kolejki BTS. Poszukaj noclegu w tej okolicy. Na każdej stacji znajduje się bramka kontroli bezpieczeństwa, więc jeśli masz przy sobie wodę, spray lub ostre przedmioty –Twój bagaż może zostać przeszukany.

Podróżowanie po Bangkoku jest wygodne. Jeśli nie chcesz skorzystać z taksówki dostępnej na lotnisku, możesz bez problemu dostać się do miasta linią lotniskową (Airport Rail Link), a następnie przesiąść się do BTS lub MRT.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.