Bangkok

Bangkok

Bangkok to jedna z najlepszych destynacji turystycznych na świecie. Bangkok jest również nazywany Krung Thep lub „Miastem Aniołów”. Został założony w 1782 roku przez pierwszego króla obecnej dynastii Chakra, Ramę I. Co roku do stolicy Tajlandii przyjeżdżają miliony turystów z całego świata. Bangkok ma wiele ciekawych miejsc dla turystów: zabytki, świątynie, muzea, parki, niezwykłe targi.

Bangkok

Najbardziej znane świątynie to: Świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaeo), Świątynia Świtu (Wat Arun), Świątynia Wat Pho, Wat Saket, Świątynia Smoka (Wat Samphan), Świątynia Sikh.

Bangkok

Warto odwiedzić Pałac Królewski, Muzeum Narodowe w Bangkoku, Królewskie Muzeum Łodzi, Targ Chatuchak i wybrać się na przejażdżkę łodzią po rzece Chaophraya.

Bangkok

Życie nocne to kolejna atrakcja Bangkoku, która przyciąga turystów z całego świata. Ilość atrakcji i piękno miasta zachwyca każdego, kto przyjeżdża do Bangkoku po raz pierwszy. Ogrom miasta i ruchliwe ulice mogą początkowo budzić niepokój, ale już niedługo nie będziesz mógł nie zakochać się w mieście aniołów. Prawie każde wakacje w Bangkoku składają się z wizyty w Pałacu Królewskim (Wielkim Pałacu). W mieście znajduje się ponad 400 świątyń buddyjskich. Nierzadko spotyka się mnichów zbierających poranną jałmużnę.

Bangkok

Dzięki licznym kanałom, rzeki Chaophraya Bangkok otrzymał przydomek „Wenecja Wschodu”. Można wybrać się w rejs po Chaophraya, odwiedzić pływający targ lub zwiedzać kanały „głuchych zaułków” (khlongs) – same w sobie są one wyjątkowymi zabytkami Bangkoku. W centrum Bangkoku, wzdłuż ulic Silom i Sukhumvit, znajduje się dogodne połączenie kolejowe dla pociągów lądowych i metra. Bez względu na to, w jakim celu przyjedziesz do Tajlandii – zanurzyć się w wyjątkowej kulturze lub po prostu zafundować sobie zakupy w centrach handlowych – możesz być pewien, że dostaniesz morze pozytywnych wrażeń.

Bangkok

Odwiedź Wielki Pałac Królewski lub inną świecącą na złoto świątynię, ciesz się podniebną przygodą na tarasie widokowym, który znajduje się na najwyższym piętrze najwyższego budynku w Tajlandii – wieży Baiyoke Sky lub Skywalk w Wieży Króla Mahanakorn. Podziwiaj podwodne życie w Siam Ocean World. Nie przegap przejażdżki lokalną taksówką Tuk-Tuk lub rejsu łodzią po rzece Chao Phraya i jej kanałach. Odwiedź China Town, lokalne targi lub centrum handlowe. Spróbuj lokalnych potraw ulicznych lub odwiedź restaurację Micheline.

Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.