Niezapomniane miejsca do świętowania Nowego Roku w Bangkoku

Obchody Nowego Roku w Bangkoku mogą być spokojne lub hałaśliwe – wedle życzenia; śmiało można powiedzieć, że Bangkok oferuje wiele różnych sposobów na świętowanie sylwestra. Miasto zresztą słynie z tego, że każdej nocy w roku odbywają się w nim wspaniałe spektakle. Dostępne są klasyczne opcje, takie jak kolacje na dachu z szampanem, oglądanie fajerwerków z przyjaciółmi lub wyprawa całą grupą do klubu.

Jeśli nie lubisz świętować na dużą skalę, pamiętaj, że lokalne restauracje i bary również będą obchodzić to coroczne wydarzenie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz z rodziną, przyjaciółmi, czy samotnie, możesz obserwować odliczanie do Nowego Roku w stolicy Tajlandii w jednym z poniżej wymienionych wysoko ocenianych miejsc.

Przewodnik po najlepszych miejscach na spędzenie sylwestra w Bangkoku.

ICONSIAM

ICONSIAM to miejsce, w którym możesz oglądać nieprzerwany pokaz sztucznych ogni. Rozświetlą one niebo nad majestatyczną rzeką Chao Phraya, a ty z pewnością uchwycisz wiele wspaniałych chwil. Ponadto znajdują się tu wystawy kulturalne przedstawiające piękną mieszankę tajskiego lokalnego stylu życia, sztuki i kultury, występy muzyki tradycyjnej i współczesnej, targi produktów lokalnych i jedzenia.

Jak się tam dostać: Pojedź pociągiem BTS Skytrain do stacji Saphan Taksin BTS. Udaj się do Sathorn Pier przez wyjście 2 ze stacji Saphan Taksin BTS. Skorzystaj z bezpłatnego serwisu przewozowego łodzią ICONSIAM dostępnego od 9:00 do 23:00 codziennie co 10 minut.

Lokalizacja: Charoen Nakhon Road 299, Khwaeng Khlong Ton Sai, Khet Khlong San, Bangkok

Central World

Co roku w sylwestra przed centrum handlowym CentralWorld odbywa się pełne życia uliczne odliczanie. Znajdź dobre miejsce w pobliżu skrzyżowania, skąd będziesz mógł podziwiać fajerwerki i tłumy wesołych ludzi, gromadzących się tu od wczesnego wieczora. Przed centrum handlowym zwykle znajduje się ogródek piwny, stoiska z przekąskami i rozrywką na żywo – DJ-e i różne zespoły. Dojazd i powrót jest niezwykle łatwy, ponieważ BTS Skytrain kursuje w sylwestra również po północy, a centrum znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od stacji.

Lokalizacja: 999/9 Rama I Road, Pathumwan, Bangkok

Asiatique The Riverfront

Asiatique Riverfront to pierwszy klub nocny na świeżym powietrzu w Bangkoku z restauracjami i sklepami w jednym miejscu nad brzegiem rzeki Chao Phraya. Jest jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie można powitać Nowy Rok w Bangkoku. Możesz się tu spodziewać muzyki na żywo i występów tajskich celebrytów, a także fajerwerków, gdy zegar wybije 12. Wiele restauracji Asiatique będzie serwować specjalne kolacje – warto rezerwować stolik z wyprzedzeniem. Jeśli nie uda ci się zrobić rezerwacji, nie martw się, ponieważ jest tu mnóstwo straganów i barów z jedzeniem, które zapewnią ci i posiłki i napoje. Najlepszym sposobem, żeby tam dotrzeć, jest łódź z molo Saphan Taksin (w pobliżu BTS o tej samej nazwie).

Lokalizacja: 2194 Charoenkrung Road, Wat Phraya Krai, Bang Kho Laem, Bangkok

Sky Bar w Lebua

Photo from: www.lebua.com 

Lebua to idealna miejsce, jeśli chcesz spędzić nowy rok w Bangkoku w luksusie. Od pełnych przepychu apartamentów po zapierające dech w piersiach widoki – Lebua ma to wszystko. To świetne miejsce na ostatni łyczek w roku. Jest to również idealne miejsce, żeby zobaczyć fajerwerki noworoczne w mieście, ponieważ jest to najwyżej położony bar na dachu Bangkoku. Ale koniecznie zrób wcześniejszej rezerwację, ponieważ bar jest zawsze w pełni zarezerwowany, szczególnie w noc sylwestrową.

Lokalizacja: 1055 State Tower Silom, Silom Road, Bang Rak, Bangkok

Rejs z kolacją na rzece Chao Phraya

Photo from: www.thairivercruise.com

Możesz też świętować Sylwestra w Bangkoku podczas specjalnego rejsu z kolacją po rzece Chao Phraya, podziwiając fajerwerki o północy. W trakcie rejsu po rzece Chao Phraya oferowana jest kolacja w formie bufetu z tajską i międzynarodową kuchnią; poza tym w ofercie jest muzyka zespołu na żywo, open bar z winem, piwem i whisky oraz fantastyczny punkt obserwacyjny na nadrzeczne zabytki, w tym Wat Arun (Świątynia Świtu), Wielki Pałac itp.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.