Pchle Targi w Bangkoku: Zakupy z Przygodą

Bangkok to prawdziwy raj zakupowy. Różnego rodzaju targi można znaleźć praktycznie za każdym rogiem. Tuż po godzinach szczytu ruchliwe uliczki (soi) lub drogi mogą zamienić się w pchle targi lub pasaże handlowe. Poniżej znajdziesz listę niektórych spośród tętniących życiem pchlich targów.

Asiatique The Riverfront

Ekskluzywny targ usytuowany jest nad uroczą rzeką Chao Phraya. Ze względu na swoje niesamowite położenie jest to jeden z najbardziej malowniczych targów w mieście.

Całą scenerię uzupełnia ekspozycja eleganckich butików i restauracji na świeżym powietrzu. Dlatego Asiatique jest najchętniej odwiedzanym nocą targiem w Bangkoku.

Soi Lalaysub

Dobrze ukryty w dzielnicy biznesowej Silom Soi 5, targ Soi Lalaysub jest najpopularniejszy wśród pracowników biurowych pracujących w tej zatłoczonej dzielnicy biznesowej. Dlatego targ ten jest otwarty tylko w dni powszednie. Można tu znaleźć wszystko co najmodniejsze – ubrania, ozdoby czy kosmetyki w wyjątkowo niskich cenach.

Targ nocny Indy Platinum (Indy Platinum Night Market)

photo from: platinumfashionmallbangkok

Gdy tylko zajdzie słońce dzielnica Pratunam zamienia się w targ nocny Indy Platinum Night Market. Ten popularny targ nocny znajduje się przed centrum mody Platinum (Platinum Fashion Mall).

Stoiska, ciągnące się na długim odcinku Phetchaburi Road w Bangkoku, oferują mnóstwo możliwości niezapomnianej nocnej przygody. Przespaceruj się przez stoiska z modą i kup coś modnego w bardzo przystępnej cenie. Będziesz zdziwiony olbrzymim wyborem rzeczy dla dzieci.

Ten nocny targ jest również pełen tanich pamiątek. Niektóre sklepy oferują nawet pamiątki spersonalizowane. Wędrując po targu, zajrzyj do jednego ze straganów z jedzeniem i wybierz coś z ulicznych przysmaków.

Targ Samolotowy Chang Chui w Bangkoku (Chang Chui Bangkok Plane Market)

Photo from: Chang Chui Bangkok Plane Market
Photo from: klook.com

Chang Chui Bangkok Plane Market to kolejny wyjątkowo wyglądający targ w mieście. Jedną z jego atrakcji jest ogromny samolot, w którym znajduje się restauracja. Oprócz delektowania się jedzeniem, można tu również obejrzeć specjalną kolekcję wypchanych zwierząt.

Teren targu wypełniony jest ekskluzywnymi sklepami i kolorowymi dekoracjami. Czekają tu na ciebie dwie strefy – strefa zielona i strefa nocna.

Strefa zielona jest wolna od alkoholu, poza nim serwuje wszystko, od lokalnych przysmaków, przez specjalnie parzoną kawę, po egzotyczne smakołyki. Z drugiej strony, strefa nocna zaprasza na pełne zabawy sesje picia i występy muzyczne na żywo.

Targ Ruam Sub

Photo from: travel.mthai.com

Targ Ruam Sub na Soi Asoke przy Sukhumvit Road jest podobny. Jest przeznaczony głównie dla zapracowanych urzędników, którzy pracują w firmach w okolicy Asoke, tak więc otwarty jest tylko w dni powszednie. Znajdziesz tu szeroki wybór lokalnych lunchów i wiele lokalnych rozmaitości po okazyjnych cenach, np. DVD, odzież damską, a także ogromną, prostą jadalnię ze stołami i krzesłami otoczoną wieloma straganami z jedzeniem.

Targ Lung Perm

Photo from: sanook.com

Tuż za siedzibą Thai Airways International, na Vibhavadi 22, znajduje się Targ Lung Perm (Lung Perm Market). Niektórzy nazywają go targiem „Thai Airways”, ponieważ w południe, w porze lunchu, jest zawsze pełen pracowników linii lotniczych i pobliskich biur. Poza zwykłymi towarami przeznaczonymi dla pracowników biurowych, rynek wyróżnia się bogatą ofertą luksusowych przedmiotów, takich jak markowe torebki czy kosmetyki, które według sklepikarzy sprowadzane są przez personel pokładowy.

Targ weekendowy Chatuchak

Jeśli uznasz, że wyżej opisane targi to za mało, Chatuchak Weekend Market wydaje się być najlepszą odpowiedzią. To największy na świecie targ weekendowy. Z ponad tysiącem sklepów, targ oferuje żywność, dekoracje do domu, narzędzia, książki, ubrania, drzewa, zwierzęta domowe, rękodzieło i antyki. Choć jest strasznie gorąco, warto się tam wybrać.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.