Festiwal Loi Krathong 2022

TAT ma przyjemność zaprosić turystów do zapoznania się z pięknem, czarem i kulturą obchodów festiwalu Loi Krathong 2022, które odbędą się w całej Tajlandii na początku listopada.

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej zachwycających wizualnie corocznych festiwali w Tajlandii, Loi Krathong, obchodzony jest podczas pełni księżyca 12-ego miesiąca tajskiego kalendarza księżycowego. W tym roku festiwal odbędzie się we wtorek 8 listopada.

Podczas festiwalu Loi Krathong, znanego również jako ‘Festiwal Świateł’, czy festiwal pływających latarni, ludzie gromadzą się wieczorem nad jeziorami, rzekami, kanałami i plażami, aby uczestniczyć w uroczystościach i oddać szacunek bogini wody.

W języku tajskim słowo Loi znaczy ‘unosić się na wodzie’, a Krathong oznacza ‘pojemnik, łódź lub naczynie’; Tajowie puszczają na wodę krathongi ozdobione świecami i kwiatami. Wierzą, że jest to sposób na pozbycie się nieszczęścia i negatywnych uczuć oraz przywołanie szczęścia i uczuć pozytywnych.

W północnej Tajlandii, razem z Loi Krathong, obchodzony jest festiwal Yi Peng, podczas którego na nocne niebo wypuszczane są oświetlone lampiony. Widok setek rozświetlonych świecami krathongów unoszących się na wodzie i jasnych lampionów wznoszących się ku niebu to naprawdę czarujący spektakl.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.