Sztuka bycia zdrowym

Bezsenność, niepokój, skrajne zmęczenie, wyczerpanie i niski poziomu dobrego samopoczucia są oznakami depresji. Zanim sięgniesz dna, powinieneś zrobić sobie przerwę, i to nie byle jaką. Zrób sobie przedłużony urlop dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Tajlandia na nowo stała się światowym liderem w turystyce zdrowotnej i wellness.

Tamarind Springs Forest Spa, Surat Thani-Ko Samui

Kraj ten przyciąga na wiele sposobów; wśród nich jest zarówno lokalna mądrość czy najlepiej strzeżone tajemnice lecznicze, jak i piękne otoczenie; to wszystko razem czyni go jednym z najlepszych miejsc na wyciszenie w celu odnowy biologicznej.

Z północy na południe, od Chiang Mai po Phuket, rozciąga się tak wiele cichych dolin i niezwykłych plaż. Spokojne i bujne tropikalne otoczenie oferuje turystom wellness wiele możliwości do rewitalizacji ich wypalonych ciał i zmęczonych dusz.

Chiang Mai

Tajlandia jest również konsekwentnie chwalona za luksusowe spa z bogatymi ofertami programów odnowy biologicznej i zabiegów. Wiele miejsc w Tajlandii słynie z tego, że są przestrzeniami leczniczymi. Zanurz się w uzdrawiającej mocy żywności, holistycznych zabiegów, produktów zdrowotnych i nie tylko. Cabin Creeks w Chanthaburi oferuje ‘leśne kąpiele’ w spokojnych miejscach w lesie, a Chiva-Som – wyrafinowane centrum odnowy biologicznej w Hua Hin – zapewnia poszukującej duszy spa położone w najlepszym wakacyjnym miejscu na plaży w Tajlandii. Jest też niskoemisyjna wyspa Koh Mak, oferująca zabiegi morskie, tunele namorzynowe w Koh Yao Noi z naturalnym białym szumem, czy centrum ziołowe w Chiang Mai z mocą roślin i starożytnych metod leczniczych.

Foto: Leśne kąpiele / Cabin Creek Thailand Chanthaburi Facebook
Chiva-Som, Hua Hin

Jeśli planujesz odwiedzić jedno z tych miejsc, poświęć trochę czasu na to, aby odpocząć od pędzącego świata i naucz się być w zgodzie ze swoim wnętrzem. Podróżuj, lecz się i wracaj do domu jako nowy ty.

Koh Mak, Trat
Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.