Wjazd do sandboxowej strefy Krabi (stan na 11 stycznia 2022)

Krabi Sandbox umożliwia w pełni zaszczepionym turystom wjazd i pobyt bez kwarantanny. Po otrzymaniu pierwszego negatywnego wyniku testu RT-PCR możesz cieszyć się podróżami i rozrywkami w całym Krabi. Po pierwszych 7 nocach w prowincji Krabi odwiedzający mogą podróżować do innych obszarów Tajlandii.

Wymagania przed przybyciem

Wszyscy podróżni są zobowiązani do uzyskania kodu QR Thailand Pass na stronie https://tp.consular.go.th/. Sugerowany termin to minimum 7 dni roboczych przed datą wyjazdu.

Aby ubiegać się o kod QR Thailand Pass wymagane są następujące dokumenty uzupełniające:

 • Zaświadczenie o szczepieniu/wyzdrowieniu COVID-19.
  Każda osoba w wieku 18 lat i starsza musi zostać w pełni zaszczepiona na COVID-19 zatwierdzoną szczepionką co najmniej 14 dni przed podróżą do Tajlandii.Podróżni w wieku 12-17 lat podróżujący do Tajlandii bez opieki muszą zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką zatwierdzonej szczepionki. Osoby podróżujące z rodzicami są zwolnione z tego wymogu.Podróżni w wieku 6-11 lat, podróżujący z rodzicami, są zwolnieni z tego wymogu.Podróżni z historią zakażenia COVID-19, którzy wyzdrowieli dzięki leczeniu, oraz podróżni, którzy otrzymali co najmniej 1 dawkę zatwierdzonej szczepionki po zakażeniu, muszą przedstawić zaświadczenie o wyzdrowieniu z COVID-19.
 • Polisa ubezpieczeniowa z ochroną nie mniejszą niż 50 000 USD. Sugerowana strona internetowa dotycząca ubezpieczenia COVID w Tajlandii https://covid19.tgia.org/
 • Potwierdzona płatność za co najmniej 7-dniowy pobyt w hotelu z certyfikatem SHA Extra Plus na terenie Krabi. Lista hoteli SHA Extra Plus w Krabi jest dostępna pod adresem https://web.thailandsha.com/shaextraplus?keyword=. Wymagany jest również wcześniej umówiony pojazd do transferu z certyfikatem SHA Plus z lotniska do hotelu.
 • Potwierdzona opłata za 2 obowiązkowe testy RT-PCR (1 test w dniu przyjazdu i 2 test w dniu 5-6) na https://www.thailandpsas.com/.

 

 

Podróż do Krabi

W tej chwili nie ma możliwości skorzystania z lotu transferowego z lotniska Suvarnabhumi do Krabi w związku z lotem międzynarodowym. Wszyscy podróżni muszą polecieć bezpośrednio na międzynarodowe lotnisko Phuket lub Krabi jako pierwszy port przybycia do Tajlandii.

Prosimy o przygotowanie dokumentów do okazania przy stanowisku odprawy i odpowiednim agencjom po przybyciu do Tajlandii. Wymagane dokumenty są następujące:

 1. Ważny paszport i wiza (jeśli są wymagane). W przypadku krajów/terytoriów uprawnionych do 30-dniowego zwolnienia z wizy i wizy w dniu przyjazdu, zobacz https://www.tatnews.org/wp-content/uploads/2021/10/Thailand-MFA-Visa-Exemption-and-VOA -stan na 1 października-2021.pdf).
 2. Thailand Pass QR Code (na urządzeniu mobilnym wraz z wydrukowaną kopią).
 3. Zaświadczenie lekarskie z wynikiem laboratoryjnym wskazującym, że COVID-19 nie został wykryty za pomocą testu RT-PCR (wydane w ciągu 72 godzin przed wylotem). Podróżujący w wieku poniżej 6 lat, podróżujący z rodzicami z ujemnym wynikiem testu RT-PCR w ciągu 72 godzin przed podróżą, nie muszą mieć negatywnego wyniku testu RT-PCR przed przyjazdem i mogą mieć test śliny przy wjeździe do Królestwa Tajlandii.
 4. Potwierdzenie dwóch rezerwacji testowych RT-PCR, rezerwacji hotelu na 7 nocy i transferów oraz polisy ubezpieczeniowej obejmującej pobyt (na urządzeniu mobilnym wraz z wydrukowaną kopią).

 

Procedury po przyjeździe

 • Po przybyciu na lotnisko wszyscy podróżni poddawani są badaniom przesiewowym, w tym badaniu RT-PCR na wymaz z nosa COVID-19 oraz procedurom imigracyjnym. Dzieci poniżej 6 roku życia zostaną poddane testowi RT-PCR na ślinę COVID-19.
 • Podróżni muszą pobrać i zainstalować aplikację ostrzegającą MorChana i mieć ją włączoną przez cały czas trwania pobytu w Tajlandii, a także odnotować w aplikacji wynik testu w 5-6 dzień pobytu.

 • Po przejściu kontroli sanitarnej i imigracyjnej, a także przedstawieniu dowodu, że pobrano aplikację ostrzegającą, podróżni będą musieli udać się bezpośrednio do zarezerwowanego hotelu posiadającego certyfikat SHA Extra Plus zatwierdzoną usługą transferu lotniskowego i nie mogą zatrzymywać się na trasie z żadnego powodu. Po zameldowaniu prosimy o oczekiwanie w pokoju hotelowym na wynik pierwszego testu COVID-19 RT-PCR, który powinien być dostępny w ciągu dnia.

 

UWAGI:

 • Podróżni z negatywnym wynikiem testu mogą cieszyć się podróżami w prowincji Krabi przez 7 dni i wrócić na noc tylko w wcześniej zarezerwowanym miejscu.
 • Podróżni muszą pozostać co najmniej przez pierwsze 7 nocy w miejscu docelowym w strefie sandboxowej, jeśli planują kontynuować podróż do innych miejsc w Tajlandii. W przypadku pobytu na mniej niż 7 nocy rezerwacja w hotelu opiera się na liczbie noclegów, ale podróżny musi przedstawić dowód posiadania biletu powrotnego na lot międzynarodowy i opuścić Tajlandię zgodnie z planem.
 • W chwili obecnej podróżni mogą przebywać tylko w jednym miejscu docelowym w strefie sandboxowej przez pierwsze 7 nocy. Istnieje jednak możliwość dwukrotnej zmiany zakwaterowania w ciągu pierwszych 7 nocy. Tak więc, ubiegając się o wstęp do programu Krabi Sandbox możesz zdecydować się na pobyt w dwóch hotelach z certyfikatem SHA Extra Plus przez pierwsze 7 nocy.
 • W przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID-19 podróżni zostaną skierowani na odpowiednią opiekę medyczną zgodnie z tajlandzką ustawą o chorobach zakaźnych B.E. 2558 (2015). W zależności od ich stanu, mogą otrzymać poradę medyczną, aby otrzymać leczenie w szpitalu, izolacji hotelowej lub izolacji środowiskowej. W trakcie leczenia – co najmniej 10 dni muszą pozostać tylko w miejscu zakwaterowania. Nie powinni opuszczać swojego miejsca pobytu, chyba że jest to absolutnie konieczne i muszą powiadomić odpowiedzialnego funkcjonariusza Kontroli Chorób Zakaźnych. Po wyzdrowieniu z COVID-19 otrzymają zaświadczenie lekarskie o wyzdrowieniu.
 • Podczas pobytu w Tajlandii podróżnym zaleca się ścisłe przestrzeganie standardowych, dobrych praktyk higieny osobistej, takich jak noszenie maski w miejscach publicznych, utrzymywanie higieny rąk (mycie wodą z mydłem lub stosowanie środków do dezynfekcji rąk) oraz zachowanie fizycznej odległości co najmniej 1 metra od innych.
 • Podróżni, którzy doświadczają objawów podobnych do COVID-19 powinni przejść testy. Jeśli wynik testu jest pozytywny muszą otrzymać odpowiednią opiekę medyczną.


Prosimy pamiętać, że te informacje służą wyłącznie jako odniesienie i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Szczególnie ważne jest regularne sprawdzanie strony www.tatnews.org, aby być na bieżąco z tym co pozostaje bardzo płynną i szybko zmieniającą się sytuacją.

Poprzedni wpisNastępny wpis
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.