Wjazd do sandboxowej strefy Samui (stan na 11 stycznia 2022)

Samui Sandbox umożliwia w pełni zaszczepionym turystom wjazd i pobyt bez kwarantanny. Po otrzymaniu pierwszego negatywnego wyniku testu RT-PCR możesz cieszyć się podróżami i rozrywkami w całym Samui. Po pierwszych 7 nocach w prowincji Samui odwiedzający mogą podróżować do innych obszarów Tajlandii.

Wymagania przed przybyciem

Wszyscy podróżni są zobowiązani do uzyskania kodu QR Thailand Pass na stronie https://tp.consular.go.th/. Sugerowany termin to minimum 7 dni roboczych przed datą wyjazdu.

Aby ubiegać się o kod QR Thailand Pass wymagane są następujące dokumenty uzupełniające:

 • Zaświadczenie o szczepieniu/wyzdrowieniu COVID-19.
  Każda osoba w wieku 18 lat i starsza musi zostać w pełni zaszczepiona na COVID-19 zatwierdzoną szczepionką co najmniej 14 dni przed podróżą do Tajlandii.Podróżni w wieku 12-17 lat podróżujący do Tajlandii bez opieki muszą zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką zatwierdzonej szczepionki. Osoby podróżujące z rodzicami są zwolnione z tego wymogu.Podróżni w wieku 6-11 lat, podróżujący z rodzicami, są zwolnieni z tego wymogu.Podróżni z historią zakażenia COVID-19, którzy wyzdrowieli dzięki leczeniu, oraz podróżni, którzy otrzymali co najmniej 1 dawkę zatwierdzonej szczepionki po zakażeniu, muszą przedstawić zaświadczenie o wyzdrowieniu z COVID-19.
 • Polisa ubezpieczeniowa z ochroną nie mniejszą niż 50 000 USD. Sugerowana strona internetowa dotycząca ubezpieczenia COVID w Tajlandii https://covid19.tgia.org/
 • Potwierdzona płatność za co najmniej 7-dniowy pobyt w hotelu z certyfikatem SHA Extra Plus na terenie Samui. Lista hoteli SHA Extra Plus w Samui jest dostępna pod adresem https://web.thailandsha.com/shaextraplus?keyword=. Wymagany jest również wcześniej umówiony pojazd do transferu z certyfikatem SHA Plus z lotniska do hotelu.
 • Potwierdzenie wpłaty za 2 obowiązkowe badania PCR (1 badanie wykonujemy w dniu przyjazdu, 2 badanie wykonujemy w dniach 5-6 pobytu). Wybrany hotel z certyfikatem SHA ++ (cena
  wynosi 2200 THB / 1 test lub 4200 THB / 2 testy na https://www.thailandpsas.com/.

 

Podróż do Samui

Pasażerowie mogą korzystać tylko z bezpośrednich lotów na Koh Samui lub podróżować tranzytem przez Bangkok, gdzie mogą korzystać tylko z zatwierdzonych lotów specjalnych obsługiwanych na Koh Samui, obsługiwanych przez Bangkok Airways. Wszystkie loty muszą być wystawione razem na jednym bilecie. Zatwierdzone loty do Koh Samui są następujące:

Lot międzynarodowy > PG962 z lotniska Singapore Changi (SIN) do Koh Samui (USM).

Loty krajowe > PG5125 i PG5171 z lotniska Suvarnabhumi w Bangkoku (BKK) na Ko Samui (USM).

Pasażerom zaleca się dokładne sprawdzenie swoich lotów przed podróżą i sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku, aby uniknąć komplikacji z podróżą.

Prosimy o przygotowanie dokumentów do okazania przy stanowisku odprawy i odpowiednim agencjom po przybyciu do Tajlandii. Wymagane dokumenty są następujące:

 1. Ważny paszport i wiza (jeśli są wymagane). W przypadku krajów/terytoriów uprawnionych do 30-dniowego zwolnienia z wizy i wizy w dniu przyjazdu, zobacz https://www.tatnews.org/wp-content/uploads/2021/10/Thailand-MFA-Visa-Exemption-and-VOA -stan na 1 października-2021.pdf).
 2. Thailand Pass QR Code (na urządzeniu mobilnym wraz z wydrukowaną kopią).
 3. Zaświadczenie lekarskie z wynikiem laboratoryjnym wskazującym, że COVID-19 nie został wykryty za pomocą testu RT-PCR (wydane w ciągu 72 godzin przed wylotem). Podróżujący w wieku poniżej 6 lat, podróżujący z rodzicami z ujemnym wynikiem testu RT-PCR w ciągu 72 godzin przed podróżą, nie muszą mieć negatywnego wyniku testu RT-PCR przed przyjazdem i mogą mieć test śliny przy wjeździe do Królestwa Tajlandii.
 4. Potwierdzenie dwóch rezerwacji testowych RT-PCR, rezerwacji hotelu na 7 nocy i transferów oraz polisy ubezpieczeniowej obejmującej pobyt (na urządzeniu mobilnym wraz z wydrukowaną kopią).

 

Procedury po przyjeździe

 • Po przybyciu na lotnisko wszyscy podróżni poddawani są badaniom przesiewowym, w tym badaniu RT-PCR na wymaz z nosa COVID-19 oraz procedurom imigracyjnym. Dzieci poniżej 6 roku życia zostaną poddane testowi RT-PCR na ślinę COVID-19.
 • Podróżni muszą pobrać i zainstalować aplikację ostrzegającą MorChana i mieć ją włączoną przez cały czas trwania pobytu w Tajlandii, a także odnotować w aplikacji wynik testu w 5-6 dzień pobytu.

 • Po przejściu kontroli sanitarnej i imigracyjnej, a także przedstawieniu dowodu, że pobrano aplikację ostrzegającą, podróżni będą musieli udać się bezpośrednio do zarezerwowanego hotelu posiadającego certyfikat SHA Extra Plus zatwierdzoną usługą transferu lotniskowego i nie mogą zatrzymywać się na trasie z żadnego powodu. Po zameldowaniu prosimy o oczekiwanie w pokoju hotelowym na wynik pierwszego testu COVID-19 RT-PCR, który powinien być dostępny w ciągu dnia.

 

UWAGI:

 • Pasażerowie z negatywnym wynikiem testu PCR mogą przenieść się na obszar Ko Samui i zawsze muszą spędzić pierwsze 7 nocy w miejscu zakwaterowania. Dla tych, którzy planują podróż na Koh Phangan lub Koh Tao, pierwszą noc muszą spędzić na Koh Samui. Po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR mogą podróżować dalej na Koh Phangan lub Koh Tao.
 • Podróżni muszą pozostać co najmniej przez pierwsze 7 nocy w miejscu docelowym w strefie sandboxowej, jeśli planują kontynuować podróż do innych miejsc w Tajlandii. W przypadku pobytu na mniej niż 7 nocy rezerwacja w hotelu opiera się na liczbie noclegów, ale podróżny musi przedstawić dowód posiadania biletu powrotnego na lot międzynarodowy i opuścić Tajlandię zgodnie z planem.
 • W chwili obecnej podróżni mogą przebywać tylko w jednym miejscu docelowym w strefie sandboxowej przez pierwsze 7 nocy. Istnieje jednak możliwość dwukrotnej zmiany zakwaterowania w ciągu pierwszych 7 nocy. Tak więc, ubiegając się o wstęp do programu Samui Sandbox możesz zdecydować się na pobyt w dwóch hotelach z certyfikatem SHA Extra Plus przez pierwsze 7 nocy.
 • W przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID-19 podróżni zostaną skierowani na odpowiednią opiekę medyczną zgodnie z tajlandzką ustawą o chorobach zakaźnych B.E. 2558 (2015). W zależności od ich stanu, mogą otrzymać poradę medyczną, aby otrzymać leczenie w szpitalu, izolacji hotelowej lub izolacji środowiskowej. W trakcie leczenia – co najmniej 10 dni muszą pozostać tylko w miejscu zakwaterowania. Nie powinni opuszczać swojego miejsca pobytu, chyba że jest to absolutnie konieczne i muszą powiadomić odpowiedzialnego funkcjonariusza Kontroli Chorób Zakaźnych. Po wyzdrowieniu z COVID-19 otrzymają zaświadczenie lekarskie o wyzdrowieniu.
 • Podczas pobytu w Tajlandii podróżnym zaleca się ścisłe przestrzeganie standardowych, dobrych praktyk higieny osobistej, takich jak noszenie maski w miejscach publicznych, utrzymywanie higieny rąk (mycie wodą z mydłem lub stosowanie środków do dezynfekcji rąk) oraz zachowanie fizycznej odległości co najmniej 1 metra od innych.
 • Podróżni, którzy doświadczają objawów podobnych do COVID-19 powinni przejść testy. Jeśli wynik testu jest pozytywny muszą otrzymać odpowiednią opiekę medyczną.


Prosimy pamiętać, że te informacje służą wyłącznie jako odniesienie i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Szczególnie ważne jest regularne sprawdzanie strony www.tatnews.org, aby być na bieżąco z tym co pozostaje bardzo płynną i szybko zmieniającą się sytuacją.

Biuro TAT w Pradze

Poprzedni wpisNastępny wpis
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.