AKTUALIZACJA! Program TEST & GO wznowiony od 1 lutego 2022 r.

Od 1 lutego 2022 r. w pełni zaszczepieni turyści z dowolnego kraju na całym świecie mogą ubiegać się o wjazd do Tajlandii w ramach programu TEST & GO.

Wymagania przed przyjazdem

Wszyscy podróżni muszą posiadać następujące dokumenty, aby wjechać do Tajlandii:

1. Przepustkę Thailand Pass, o którą prośbę można złożyć za pośrednictwem https://tp.consular.go.th/. *System zostanie ponownie otwarty dla nowych aplikacji TEST & GO od 1 lutego 2022 r. (09:00 rano czasu tajlandzkiego).

2. Zaświadczenie lekarskie z wynikiem laboratoryjnym RT-PCR wskazującym, że COVID-19 nie został wykryty, wystawione nie później niż 72 godziny przed podróżą.

3. Polisa ubezpieczeniowa z ochroną nie mniejszą niż 50 000 dolarów amerykańskich.

4. Dowód przedpłaty za 2 oddzielne noce zakwaterowania w zatwierdzonych przez rząd hotelach, takich jak SHA Extra Plus (SHA++), AQ, OQ lub AHQ w 1 i 5 dniu oraz pieniądze na pokrycie wydatków za 2 testy RT-PCR w  1 i 5 dniu.

5. Zaświadczenie o szczepieniu/wyzdrowieniu COVID-19

Wszyscy podróżni muszą przejść kontrolę wyjazdową w miejscu odlotu, tj. przy stanowisku odprawy linii lotniczych i przedstawić wymagane dokumenty osobie odpowiedzialnej za przeprowadzenie kontroli.

Wymagania w dniu przyjazdu / podczas pobytu

1. Wszyscy podróżni muszą przejść kontrolę wjazdową, w tym kontrolę temperatury ciała w punkcie wjazdu.

2. Przedstaw wymagane dokumenty urzędnikowi imigracyjnemu/ds. zdrowia w celu przeprowadzenia kontroli, a następnie przejdź przez procedury imigracyjne.

3. Udaj się do umówionego miejsca zakwaterowania lub placówki medycznej w celu wykonania pierwszego testu RT-PCR. Podróż musi odbywać się wcześniej umówionym pojazdem na zamkniętej trasie. Wówczas wszyscy podróżujący muszą czekać na wynik testu wyłącznie w hotelu. Osoby poniżej 6 roku życia podróżujące z rodzicami mogą poddać się badaniu śliny.

  • W przypadku negatywnego wyniku testu na COVID-19 podróżni mogą swobodnie udać się w dowolne miejsce w Tajlandii. Muszą jednak pozostać w swoim opłaconym z góry miejscu zakwaterowania do 5 dnia pobytu i przejść drugi test na COVID-19 przy użyciu techniki RT-PCR (muszą pozostać w pokoju, aby uzyskać wynik testu RT-PCR). Drugi test można również wykonać gdy podróżni doświadczają objawów świadczących o możliwym zachorowaniu ze strony układu oddechowego.
  • Podróżni, których wynik testu okaże się pozytywny, zostaną skierowani na odpowiednie leczenie zgodnie z tajlandzką ustawą o chorobach zakaźnych B.E. 2558 (2015). Wydatki muszą być pokryte wymaganym ubezpieczeniem dla podróżnych z zagranicy lub krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym dla Tajów i kwalifikujących się do niego obcokrajowców.

 

4. Podczas pobytu w Tajlandii podróżnym zaleca się ścisłe przestrzeganie standardowych, dobrych praktyk higieny osobistej tj.  noszenie maski w miejscach publicznych, utrzymywanie higieny rąk (mycie rąk wodą z mydłem lub stosowanie środków do dezynfekcji rąk) i zachowanie fizycznej odległości co najmniej 1 metra od innych osób.

5. Wszyscy podróżujący muszą pobrać i zainstalować aplikację MorChana oraz mieć ją włączoną przez cały czas swojego pobytu w celu podjęcia środków zapobiegawczych przeciw COVID-19 i odnotowania wyniku testu RT-PCR w 5-6 dniu pobytu.

Źródło: https://www.tatnews.org/2022/02/thailand-reopening-exemption-from-quarantine-test-go/

Biuro TAT w Pradze,
17 luty 2022

Poprzedni wpisNastępny wpis
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.