Uproszczona rejestracja w “Thailand Pass”

20 maja 2022 r. Tajlandzkie Centrum Administrowania Sytuacją COVID-19 (CCSA – Centre for COVID-19 Situation Administration) zatwierdziło uproszczone zasady rejestracji i wjazdu w systemie Thailand Pass dla przylotów międzynarodowych. Wchodzą one w życie od 1 czerwca 2022 r. A oto najważniejsze punkty.

  • Cudzoziemcy nadal muszą ubiegać się o Thailand Pass (za pośrednictwem https://tp.consular.go.th/), ale teraz trzeba podać tylko dane paszportowe, informacje o szczepieniach i polisie ubezpieczenia zdrowotnego o wartości co najmniej 10 000 USD. System automatycznie wyda wnioskodawcom kod QR dla Thailand Pass. Tajowie już nie muszą ubiegać się o Thailand Pass.

 

  • Po przybyciu do Tajlandii zaszczepieni podróżni będą musieli przejść przez kontrolę przyjezdnych i będą mogli wjechać i swobodnie podróżować w dowolne miejsce w królestwie.

 

  • Niezaszczepieni/nie w pełni zaszczepieni podróżni, którzy prześlą za pośrednictwem systemu Thailand Pass dowód negatywnego wyniku testu RT-PCR lub profesjonalnego testu ATK wykonanego w ciągu 72 godzin przed rozpoczęciem podróży, również będą mogli wjechać i podróżować w dowolne miejsce w królestwie. (infografika)

 

CCSA zniosło również wymóg kwarantanny dla kontaktu wysokiego ryzyka.

 

Należy pamiętać, że oficjalne zarządzenia zostaną wkrótce ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Królewskiego Rządu Tajlandii. Prosimy na bieżąco sprawdzać aktualności i informacje w TAT Newsroom (www.tatnews.org) lub kontaktować się z nami pod adresem tatprague@tat.or.th

Poprzedni wpisNastępny wpis
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.