Od 1 maja 2022 r. Tajlandia znosi wymóg testowania RT-PCR dla przylotów międzynarodowych.

Tajlandzkie Centrum Administrowania Sytuacją COVID-19 (CCSA – Centre for COVID-19 Situation Administration (CCSA)) zatwierdziło dziś zniesienie wymogu testowania testami RT-PCR dla przylotów międzynarodowych; wymóg zostaje zniesiony od 1 maja 2022 r. Wprowadzone zostały dwa nowe schematy wjazdu przygotowane odpowiednio dla podróżnych zaszczepionych i niezaszczepionych..

TAT Newsroom będzie prezentować szczegółowe aktualizacje za pośrednictwem strony www.tatnews.org po ogłoszeniu oficjalnych wytycznych w Royal Thai Government Gazette.

Nowe zasady wjazdu dla podróżnych zaszczepionych: (infografika)

  • Podróżni zagraniczni, którzy są w pełni zaszczepieni, nie będą już musieli przedstawiać dowodu negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego przed przybyciem ani robić testu po przyjeździe.
  • Nadal zobowiązani są do zarejestrowania się w celu uzyskania przepustki Thailand Pass (przez https://tp.consular.go.th/) z zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko COVID-19 i polisą ubezpieczeniową z ochroną ubezpieczeniową nie mniejszą niż 10 000 USD (obniżona z 20 000 USD).
  • Po przybyciu do Tajlandii będą mogli swobodnie podróżować do dowolnego miejsca w królestwie.

Nowe zasady wjazdu dla podróżnych niezaszczepionych:

  • Podróżni zagraniczni, którzy nie są zaszczepieni lub nie są w pełni zaszczepieni, nie będą już musieli przedstawiać dowodu ujemnego wyniku testu RT-PCR wykonanego przed przybyciem, ani poddawać się testowi po przyjeździe.
  • Są zobowiązani do zarejestrowania się w systemie Thailand Pass z 5-dniową rezerwacją hotelu i polisą ubezpieczeniową o wartości nie mniejszej niż 10 000 USD (obniżona z 20 000 USD).
  • Po przybyciu do Tajlandii muszą przejść 5-dniową kwarantannę i poddać się testowi RT-PCR w 5 dniu.
  • Wyjątek stanowią niezaszczepieni podróżni, którzy prześlą dowód negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed podróżą za pośrednictwem systemu Thailand Pass. Podobnie jak osoby w pełni zaszczepione, będą mogli wjechać i podróżować do dowolnego miejsca w królestwie.
  • Podczas pobytu w Tajlandii zarówno zaszczepionym, jak i niezaszczepionym podróżnym zaleca się ścisłe przestrzeganie norm bezpieczeństwa i higieny. Podróżni, mający objawy podobne do COVID, powinni poddać się testom. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, muszą otrzymać odpowiednią opiekę medyczną.

 

** Uprzejmie informujemy, że powyższe komunikaty mają charakter wyłącznie informacyjny. Aby być na bieżąco z tym, co nadal pozostaje bardzo płynną i szybko zmieniającą się sytuacją. szczególnie ważne jest regularne odwiedzanie strony www.tatnews.org, ** https://www.tatnews.org/2022/04/thailand-lifts-rt- wymagania-testowe-pcr-dla-przylotów-zagranicznych-od 1-maja-2022/

 

Poprzedni wpisNastępny wpis
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.