Program rejestracji “Thailand Pass” zostaje zniesiony od 1 lipca 2022 r.

Tajlandzkie Centrum Administrowania Sytuacją COVID-19 (CCSA) zatwierdziło zniesienie programu rejestracji Thailand Pass i wymogu ubezpieczenia zdrowotnego na kwotę 10 000 USD dla turystów zagranicznych z dniem 1 lipca 2022 r. Wcześniej, od 1 czerwca, 2022 oba wymogi zostały zniesione dla obywateli Tajlandii.

Od 1 lipca 2022 r. obcokrajowcy są zobowiązani do przedstawienia dowodu szczepienia lub ujemnego wyniku testu RT-PCR lub profesjonalnego testu antygenowego wykonanego w ciągu 72 godzin przed rozpoczęciem podróży. Mogą one być w formie drukowanej lub cyfrowej. Na międzynarodowych lotniskach Tajlandii lub na lądowych przejściach granicznych kontrole będą przeprowadzane wyrywkowo. Podróżni niezaszczepieni lub nie w pełni zaszczepieni, którzy zostaną skontrolowani, a nie będą w stanie przedstawić dowodu negatywnego wyniku testu wykonanego przed przybyciem, będą musieli przejść profesjonalny test antygenowy w miejscu przekroczenia granicy.

Należy pamiętać, że oficjalne zarządzenia zostaną wkrótce ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Królewskiego Rządu Tajlandii. Prosimy na bieżąco sprawdzać aktualności i informacje w TAT Newsroom lub kontaktować się z nami pod adresem tatprague@tat.or.th

Poprzedni wpisNastępny wpis
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.