Wyspa Koh Kradan uznana za numer jeden spośród ‘100 najlepszych plaż na Ziemi 2023’

Koh Kradan to mała wyspa znana z przepięknych plaż, położona w prowincji Trang. Krystalicznie czysta woda, miękki biały piasek i płytkie rafy pełne koralowców mózgowych, koralowców łosiorożnych, czerwonych koralowców miękkich i różnych gatunków ryb – mając to wszystko, nic dziwnego, że Koh Kradan szczyci się uznanymi za jedne z najpiękniejszych plaż na Morzu Trang oraz tym, że zajęły pierwsze miejsce na liście 100 plaż na ziemi 2023 według brytyjskiego serwisu World Beach Guide.

Jeszcze cztery inne tajskie plaże, znalazły się w pierwszej setce w 2023 r., Railay Beach w prowincji Krabi (9. miejsce), Freedom Beach w Phuket (18. miejsce), Laem Beach na wyspie Yao Yai w prowincji Phang-nga (21. miejsce) i Tanot Bay Beach na Ko Tao w Surat Thani (44. miejsce).

Najlepsza pora, aby wybrać się na Koh Kradan to okres od listopada do końca kwietnia; wielu uważa, że ​​warunki są wtedy najlepsze ze względu na chłodny wiatr, który utrzymuje wysokie letnie temperatury na dystans i sprawia, że ​​dzień jest bardziej komfortowy (średnia temperatura dzienna: 26°C -32°C).

Koh Kradan to jedna z mniejszych wysp południowej Tajlandii – można ją dokładnie zwiedzić w ciągu jednego dnia. Tuż przy plaży znajdziesz spektakularne miejsca do nurkowania. Wyspa ma super piękne i nienaruszone rafy koralowe z nieskończoną różnorodnością kolorowych ryb. Szczególnie polecamy nurkowanie z rurką na przybrzeżnej rafie podczas odpływu. Jeśli chcesz być bardziej aktywny, możesz wypożyczyć kajak i opłynąć nim wyspę. Po drodze będziesz miał bardzo ładne widoki tej maleńkiej zielonej wyspy i na pewno będziesz miał okazję zrobić kilka świetnych zdjęć Koh Kradan.

Najbliższe lotnisko to Trang Airport, na którym lądują samoloty z Bangkoku. Z lotniska można kontynuować podróż minibusem do przystani Pak Meng, a stamtąd łodzią motorową na wyspę Koh Kradan.

Wszystkie opcje przejazdu na Koh Kradan, w tym ceny i godziny odjazdów, można znaleźć na https://www.thailandferrybooking.com/index.php  lub https://12go.asia/en 🙂

 

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.