Najlepsze miasto dla cyfrowych nomadów w Tajlandii część II: Chiang Rai

Chiang Rai, położone 3 godziny jazdy na północny wschód od Chiang Mai, staje się coraz popularniejszym celem podróży cyfrowych nomadów i pracowników zdalnych.

Cyfrowi nomadzi znajdują w Chiang Rai niedrogie zakwaterowanie, jedzenie i transport, co ułatwia im dopinanie budżetów i wygodne życie.

Styl życia w Chiang Rai

Jeśli chcesz zanurzyć się w tajskiej kulturze i odkryć naturalne piękno północnej Tajlandii, Chiang Rai jest idealnym miejscem.

Chiang Rai jest otoczone oszałamiającą naturalną scenerią – górami, wodospadami i polami ryżowymi. Miasto jest doskonałą bazą wypadową do wielu aktywności na świeżym powietrzu, takich jak piesze wycieczki czy jazda na rowerze.

Chiang Rai jest o połowę mniejsze od Chiang Mai, jest więc dość zwartym miastem. Ma małą, ale aktywną społeczność cyfrowych nomadów.

Jeśli chodzi o opcje zakwaterowania dla cyfrowych nomadów, wielu mieszka w centrum Chiang Rai, ponieważ to tam najbliżej jest do najlepszych udogodnień dla pracowników zdalnych, kawiarni, w których można pracować itp.

Ale w zależności od twoich preferencji i wymagań przedstawiamy dwie opcje najlepszego miejsca do zamieszkania w Chiang Rai.

Centrum Chiang Rai

Ten obszar jest sercem Chiang Rai i jest popularny wśród cyfrowych nomadów i emigrantów ze względu na bliskość wielu udogodnień. Posiada szereg opcji zakwaterowania, w tym niedrogie pensjonaty i luksusowe hotele. W centrum Chiang Rai znajduje się także wiele restauracji, kawiarni i barów, dzięki czemu jest to doskonałe miejsce do spotkań towarzyskich i nawiązywania kontaktów z innymi cyfrowymi nomadami. Okolica słynie również z nocnego bazaru, na którym można znaleźć lokalne rękodzieło i wspaniałe lokalne jedzenie.

Mae Fah Luang

Obszar ten znajduje się poza centrum miasta, ale nadal jest popularny wśród cyfrowych nomadów ze względu na naturalne piękno i spokojną atmosferę. Mae Fah Luang jest otoczone górami i jest świetne dla wielu zajęć na świeżym powietrzu, takich jak piesze wycieczki, jazda na rowerze i spacery na łonie natury. Okolica znana jest również z kawiarni i kawiarenek, które idealnie nadają się do pracy zdalnej i podziwiania pięknych krajobrazów.

Przestrzenie coworkingowe i najlepsze kawiarnie do pracy

Obecnie to Chiang Mai wygrywa w tej dziedzinie, posiadając mnóstwem przestrzeni coworkingowych. Nie mogliśmy znaleźć dedykowanych przestrzeni coworkingowych w Chiang Rai – ale czujemy, że w najbliższej przyszłości to się szybko zmieni.

Chiang Rai dysponuje infrastrukturą, najwyższymi prędkościami internetu i potencjałem zapewnienia cyfrowym nomadom dedykowanych miejsc do pracy, tak więc obserwuj to miejsce!

Nadal miasto to jest to bardzo przystępne cenowo i przyjazne dla pracowników zdalnych, choć być może, aby pracować, będąc tutaj, będziesz musiał polegać na swoim domowym biurze/zakwaterowaniu lub kawiarniach poniżej.

Koszty życia cyfrowego nomady lub pracownika zdalnego w Chiang Rai mogą różnić się w zależności od stylu życia i nawyków związanych z wydatkami.

Jedzenie w Chiang Rai jest bardzo przystępne cenowo i można znaleźć wiele tanich ulicznych potraw już od około 30 bahtów za posiłek. Średniej klasy posiłek w restauracji może kosztować około 150 bahtów, podczas gdy posiłek w ekskluzywnej restauracji może kosztować nawet 500 bahtów.

Transport

Po Chiang Mai łatwo jest poruszać się pieszo, motocyklem lub rowerem. Najtańszą i najwygodniejszą opcją dla cyfrowych nomadów jest comiesięczne wypożyczanie motocykla. Miesięczna cena wynajmu wynosi około 2800 bahtów. Jeśli wynajmujesz motocykl dziennie, spodziewaj się zapłacić około 200 bahtów (6 USD). Dostępne są również taksówki i tuk-tuki, których ceny zaczynają się od około 30 bahtów za krótką przejażdżkę.

Rozrywki

W Chiang Rai jest mnóstwo niedrogich zajęć. Zwiedzanie świątyń i miejsc historycznych, takich jak Biała Świątynia i Muzeum Czarnego Domu. Popularne są również zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak piesze wycieczki, jazda na rowerze i jazda na motocyklu.

Internet

Szybki internet można jest dostępny na większości obszarów

Znacznie niższe koszty utrzymania niż w wielu krajach zachodnich, sprawiają, że Chiang Rai jest niedrogim i atrakcyjnym miejscem dla pracowników zdalnych i cyfrowych nomadów.

Więc jeśli jesteś cyfrowym nomadą, który chce chłonąć oszałamiającą przyrodę i przenieść się do północnego regionu Tajlandii, Chiang Mai lub Chiang Rai będą doskonałym wyborem.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.