Wydarzenia i festiwale w lutym 2022 r.

Twój przewodnik po tym co dzieje się w Tajlandii w lutym 2022 r. Znajdziesz tutaj informacje o kluczowych wydarzeniach i festiwalach na które należy zwrócić uwagę w Tajlandii oraz wydarzeniach o tematyce tajskiej w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

1 luty
Chiński Nowy Rok Księżycowy

Przez wieki istniała historia chińskiej imigracji do Tajlandii, a około 15% dzisiejszej populacji Tajlandii jest pochodzenia chińskiego. Chociaż chiński Nowy Rok Księżycowy nie jest oficjalnym świętem w Tajlandii, jest obchodzony z entuzjazmem w niektórych obszarach kraju. Parady uliczne, występy kulturalne i petardy pomagają powitać nowy rok w miejscach takich jak Chinatown w Bangkoku, Phuket i Chiang Mai. Luty 2022 zapoczątkowuje rok tygrysa.

4-6 luty (termin zostanie jeszcze potwierdzony)
Festiwal Kwiatów w Chiang Mai

Odbywający się w pierwszy weekend lutego Festiwal Kwiatów w Chiang Mai jest jednym z najbarwniejszych festiwali w Tajlandii. Z dekoracjami kwiatowymi, paradami ulicznymi, lokalnymi targami i koncertami muzycznymi. Jest to świetne i zabawne wydarzenie, które warto odwiedzić z całą rodziną.

13-15 luty (termin zostanie jeszcze potwierdzony)
Podwodne Wesele w Trang

Tajlandia jest jednym z najromantyczniejszych miejsc na świecie na wesela i podróże poślubne. A od połowy 1990 r. południowa Tajlandia stała się również miejscem ceremonii ślubnej z różnicą w postaci podwodnego ślubu w Trang. Ten wyjątkowy sposób na zamążpójście miał być początkowo jednorazowym wydarzeniem dla małej grupy nurków, ale od tego pierwszego wydarzenia popularność podwodnego ślubu stale rośnie. W 2000 roku impreza ślubna w prowincji Trang została oficjalnie uznana przez Księgę Rekordów Guinnessa za największy podwodny ślub na świecie.

16 luty
Dzień Makha Bucha

Obchodzony w całym kraju dzień Makha jest świętem państwowym w Tajlandii. Data zmienia się każdego roku w zależności od kalendarza księżycowego, aw 2022 roku przypada na 16 lutego. Dzień Makha upamiętnia wydarzenie w którym 1 250 uczniów Buddy spontanicznie zebrało się, aby usłyszeć jego kazanie.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.