Podróżowanie do Krabi nigdy się nie znudzi

Odkąd Tajlandia otworzyła się dla w pełni zaszczepionych turystów na podróżowanie po kraju w ramach modelu „Test&Go” obowiązującego od początku listopada 2021 r. popularne atrakcje turystyczne, takie jak Phuket, Samui i Krabi są więcej niż gotowe na przyjęcie z powrotem turystów, którzy będą mogli cieszyć się wakacjami na plaży tej zimy.

Chcielibyśmy teraz polecić wam jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia po ogłoszonym otwarciu kraju, a mianowicie Krabi. Krabi, gdzie większość terenu stanowią góry, równiny oraz ponad 130 wysp bogatych w lasy namorzynowe. Znajdziesz tu wiele atrakcji turystycznych, które są hipnotyzująco piękne. Niezależnie od tego, czy są to plaże z białym piaskiem, czysta turkusowa woda i piękne rafy koralowe. Jest tu również wiele mniej znanych atrakcji przyrodniczych, które polecamy zobaczyć.

Thale Waek (Oddzielne Morze)
Thale Waek, kolejna atrakcja nieodkrytej Tajlandii, gdzie podczas odpływu możemy spacerować po drobnym białym piasku z jednej wyspy na drugą. Otwarte morze tworzą wydmy z trzech wysp, którymi są Wyspa Kurczaka, Koh Mor i Koh Thap. Możesz kupić pakiet podróżny od touroperatorów, którzy oferują jednodniową wycieczkę na te wyspy.

Wyspa Poda
Wyspa Poda to piękna wyspa, która jest jedną z głównych atrakcji jeśli chodzi o plaże Krabi. Wyspa jest otoczona plażami z trzech stron, z wyjątkiem zachodniej strony, która przyjmuje fale. Woda jest czysta, mimo że nie jest daleko od brzegu. Turyści lubią odwiedzać tą wyspę aby odpocząć i pospacerować. Polecamy pływanie i opalanie właśnie tutaj.

Wyspa Phi Phi
Koniecznie odwiedź wyspę Phi Phi, która tworzy park narodowy. Oprócz urokliwej scenerii znajdziesz tu doskonałe resorty i restauracje oraz świetne miejsca do snorkelingu i nurkowania. Do Phi Phi można łatwo dojechać z Phuket.

Zatoka Railay
Plaża Railay znajduje się w okręgu Ao Nang w prowincji Krabi. Jest to drobna plaża z białym piaskiem która jest dobrze znana wśród turystów, a zwłaszcza tych, którzy kochają wspinaczkę skałkową. Tutejsze wapienne klify nad pięknym błękitnym morzem przyciągają wspinaczy z całego świata. Zachodnia plaża Railay jest popularna ze względu na czystą wodę, a także piękny punkt widokowy na zachód słońca.

Koh Rok
Koh Rok wygląda jak dwie małe wyspy położone razem jako wyspa z długimi piaszczystymi plażami oraz drobnymi ziarnami drobnego piasku. Turystyczna atmosfera Koh Rok jest odpowiednia dla tych, którzy szukają pięknego, spokojnego i romantycznego widoku na przyrodę. Woda jest bardzo płytka i przejrzysta, a bogate w anemony rafy koralowe są domem dla żółto-pomarańczowych błazenków. Możesz po prostu cieszyć się pierwszorzędnym nurkowaniem z rurką wokół lokalnych raf koralowych.

Na południu prowincji Krabi polecamy wizytę w gorących źródłach. Znajdziesz tu naturalne jeziora z wodą termalną. Gwarantujemy że dzień spędzony tutaj na relaksie i odprężeniu będzie niezapomniany. Temperatura wody w stawach waha się w granicach 35-42°C. Do schłodzenia polecamy za to kąpiel w pobliskiej rzece. Niedaleko stąd znajduje się Szmaragdowy Basen, zapierające dech w piersiach szmaragdowe jezioro w środku zielonego lasu pełnego ciekawych egzotycznych roślin. Nawet w Krabi łatwo się bawić, na przykład znajduje się tu Świątynia Jaskini Tygrysa, a także wiele restauracji i sklepów w których można przyjemnie spędzić czas. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Krabi na pewno nie będziesz się nudzić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o popularnych destynacjach w Tajlandii, odwiedź stronę www.amazingthailand.pl lub skontaktuj się z nami pod adresem tatprague@tat.or.th.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.