8 powodów żeby odwiedzić Tajlandię z całą rodziną

Doskonałe plaże, urozmaicona gastronomia, wciąż uśmiechnięci tubylcy i co najważniejsze nieskończona oferta wrażeń. To tylko podsumowanie najważniejszych powodów, dla których Tajlandia jest odpowiednim miejscem dla całej rodziny. Jako bonus warto wspomnieć, że kraj ten warto odwiedzić o każdej porze roku. Można go więc odwiedzić zarówno zimą, jak i podczas letnich wakacji, które są głównym sezonem na podróże po Europie. Podczas pobytu w Tajlandii można uzyskać korzystne oferty podróży, w tym zakwaterowanie w lecie. Sprawdź z nami krótką listę powodów, dla których zdecydowanie nie powinieneś przegapić Tajlandii na swojej liście rodzinnych wakacji w tym roku.

1. Znaczenie rodziny w kulturze tajskiej

W tradycyjnej tajskiej kulturze rodzina zawsze była ważnym aspektem społecznym i fakt ten przeplata się z turystyką, gdzie miejsce to staje się odpowiednim na rodzinne wakacje. Tajowie budują silne więzi rodzinne i kochają dzieci. Dlatego, jeśli podróżujesz z dziećmi, nie martw się, jesteśmy prawie pewni, że personel hotelu pokocha je i odwrotnie. Ze względu na fakt, że rodzina jest bardzo ważna dla Tajów, dość powszechne jest wspólne jedzenie. Zarówno lokalne restauracje, jak i hotele są do tego przystosowane.

2. Najlepsza destynacja dla całej rodziny

Niezależnie od tego jaki masz pomysł na podróżowanie z rodziną w Tajlandii na pewno wybierzesz to, co najbardziej Ci odpowiada. Każdy region ma swój specyficzny urok. Można tu wybierać spośród wakacji spędzonych na plaży, poprzez wycieczki w góry, lub zaznać atmosfery dużych i ruchliwych miast. Chcesz spędzić wakacje w pobliżu plaży i czystego morza? Polecamy także miejsca takie jak Khao Lak, Ko Samui lub Phuket. To właśnie tutaj można wybierać spośród szerokiej gamy miejsc noclegowych, restauracji i innych firm. W tym samym czasie można się tutaj cieszyć wieloma zajęciami poza plażą. Inne mniej znane miejsca na plaży to Khanom lub Trang Islands.

3. Transport

Bez względu na to jakie miejsce chcesz odwiedzić w Tajlandii nie musisz się martwić! Podróżowanie po Tajlandii jest łatwe i szybkie. Loty krajowe są tanie i można dostać się do miejsca docelowego wygodnie i szybko. Mniej niż godzina lotu na północ zabierze Cię do Chiang Mai lub Chiang Rai, a na południe do Ko Samui, Krabi lub wyspy Phuket. Podróż pociągiem w Tajlandii to wyjątkowe doświadczenie. Ten rodzaj transportu jest bardziej popularny wśród młodszych pasażerów, ale możemy go również polecić rodzinom z dziećmi. Jeśli chcesz poznać wszystkie atrakcje i zakamarki Tajlandii to podróż pociągiem jest właśnie dla Ciebie. Niezapomnianą wycieczką edukacyjną dla Twoich dzieci może być nocna przejażdżka pociągiem z Bangkoku do Chiang Rai słynną trasą w Kanchanaburi. Przejażdżka tuk-tukiem po stolicy Bangkoku może być również wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny. Możesz to przeżyć głównie dzięki nowoczesnemu pociągowi Skytrain, z którego z wysokości widać całe miasto. Podróżowanie słynnymi tuk-tukami może być świetnym doświadczeniem nie tylko dla Twoich dzieci, ale i dla Ciebie.

4. Rodzinne hotele

Jedną z najlepszych rzeczy pod względem wakacji w Tajlandii jest samo zakwaterowanie. Hotele odpowiednie dla rodzin z dziećmi można znaleźć zarówno w większych miastach, jak i blisko plaż. Stosunek ceny do jakości jest wtedy bardzo korzystny. Za piękną willę z prywatnym basenem zapłacisz tylko ułamek ceny, którą zapłaciłbyś za wakacje w Europie. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Tajlandii, działa również inicjatywa Amazing Thailand Safety and Health Administration (SHA), która certyfikuje różne instytucje turystyczne (hotele, restauracje, SPA itp.) pod względem ich bezpieczeństwa. Turyści nie muszą martwić się tutaj o zakażenie COVID-19.

5. Wspaniałe atrakcje

Tajlandia to kraj w którym Ty i Twoje dzieci na pewno nie będziecie się nudzić. Goście mogą tutaj podziwiać lokalną przyrodę, taką jak Park Narodowy Khao Sok lub Morski Park Narodowy Tarutao. Twoje dzieci docenią również różne atrakcje rozrywkowe, takie jak Vana Nava Water Jungle w Hua Hin lub piłka nożna na Ko Samui.

6. Festiwale kulturowe i rozrywkowe

Ilekroć zdecydujesz się odwiedzić Tajlandię, prawie na pewno natkniesz się na lokalny festiwal lub inne święto kulturalne. Jednym z najlepszych festiwali dla całej rodziny jest zdecydowanie Songkran lub obchody Sylwestra. To wydarzenie odbywa się co roku w kwietniu i jest znane z bitew wodnych, które odbywają się w całym kraju.

7. Piękne plaże

Biały piasek, ogromny obszar, mało ludzi, czystość i błękitne morze. Plaże w Tajlandii mają wszystko to, co możesz sobie wyobrazić o raju. Zrelaksuj się na leżaku przy drinku w świeżo wydrążonym kokosie, podczas gdy Twoje dzieci bawią się na brzegu. Taka może być twoja rzeczywistość wakacyjna na jednej z 1403 wysp Tajlandii, ponieważ tajskie wyspy mają najpiękniejsze plaże na świecie. Konieczne jest jednak podróżowanie statkiem. Nie jest to jednak problem, ponieważ statki na poszczególne wyspy zawsze odpływają co najmniej trzy razy dziennie w obu kierunkach. Najbardziej znane plaże znajdują się na wyspach Phuket, Koh Samui, Koh Phan Ngan lub Krabi. Ale wybierając się gdziekolwiek indziej, również nie popełnisz błędu. W Tajlandii jest naprawdę niezliczona ilość pięknych plaż.

8. Uśmiechnięci ludzie

Może już zauważyłeś, że Tajlandia jest nazywana “krainą uśmiechu”, a powód jest dość jasny. To miejscowi ludzie którzy są bardzo przyjaźni, pomocni, pokorni i, co najważniejsze, ciągle uśmiechnięci. Tajowie są również bardzo kontaktowym narodem, więc nie daj się zwieść na początku, jeśli ktoś dotknie cię tu i tam, oczywiście w przyjazny sposób. Ci Tajowie, którzy znają angielski, lubią rozmawiać z turystami i z pewnością zapytają o twój kraj i jego zwyczaje. Mamy nadzieję, że już się zdecydowałeś i spędzisz następne rodzinne wakacje w Tajlandii. Jeśli jesteś zainteresowany dalszymi informacjami lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące podróży do tego kraju, nie wahaj się z nami skontaktować.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.