W Tajlandii każdy dzień tygodnia ma swój kolor

W przeszłości wielu Tajów ubierało się w kolory przypisane konkretnemu dniu, ponieważ wierzyli, że kolory, astrologia i obiekty planetarne są ze sobą powiązane, zwłaszcza ze słońcem, księżycem i pięcioma planetami. Ponadto wierzyli, że kolory dnia codziennego mają moc zagwarantowania pomyślności w ludzkim życiu. Chociaż tradycja ta nie jest dziś popularna, każdy Taj będzie wiedział jaki kolor jest odpowiedni na dany dzień tygodnia. Konkretny kolor każdego dnia zależy od planety i boga chroniącego dany dzień.

from www.unsplash.com
from www.unsplash.com
  • Dni oraz ich szczęśliwe (i pechowe) kolory

Dni tygodnia mają nie tylko swój własny „szczęśliwy” kolor, ale także jeden lub dwa kolory, które są uważane za pechowe.

  • Skąd się wzięły kolory dnia

Tydzień tajski trwa 7 dni i zaczyna się w niedzielę, a kończy w sobotę. W Tajlandii bardzo ważny jest dzień tygodnia, w którym się urodziłeś. Większość ludzi z Zachodu oczywiście zna swoją datę urodzenia, ale często nie wiedzą jaki to był dzień tygodnia. Bo to nie jest ważne.

W Tajlandii jest zupełnie inaczej. Zapytaj jakiegokolwiek Taja lub Tajkę, a wszyscy będą znać dzień tygodnia, w którym się urodzili.

Ma to znaczenie również dlatego, że w świątyniach zwykle znajdują się różne posągi Buddy reprezentujące różne dni tygodnia. Dzieje się tak dlatego, że w Życiu Buddy, pewne wydarzenia miały miejsce w określone dni. Musisz więc wiedzieć, któremu posągowi złożyć ofiarę. To tak dodatkowo do tego że wiesz, który kolor jest twoim szczęśliwym kolorem. Chociaż ta stara tradycja nie zawsze jest podtrzymywana, większość Tajów nadal zna kolory związane z każdym dniem. Dzień tygodnia, w którym dana osoba się urodziła, nadal ma znaczenie w tajskiej kulturze, a związany z nim kolor będzie uważany za kolor szczęśliwy dla tej osoby.

Chcesz sprawdzić swój własny kolor dnia? Jeśli nie pamiętasz w jaki dzień tygodnia się urodziłeś/łaś, możesz to sprawdzić online na https://kalendarz.livecity.pl/wieczny-kalendarz.

Kolory odgrywają kluczową rolę w naszym życiu, wpływając na emocje i nastroje tak jak niewiele innych rzeczy. Każdy kolor w widmie światła widzialnego ma swoją własną długość fali i częstotliwość, wytwarzając charakterystyczny dla niego efekt energetyczny i odżywczy.

Twoje odczucia dotyczące określonego koloru są osobiste, ale mogą wpływać na to, jak postrzegają cię ludzie, twoje nastawienie, osobowość i charakter. Czy to rozmowa kwalifikacyjna, zwykły dzień pracy, czy duża prezentacja, odcienie, które wybierasz, działają jak twój wyróżnik, tak samo, jak Twoja wizytówka.

Większość z nas, w zależności od daty urodzenia, ma kilka „szczęśliwych” kolorów. Spróbuj wykorzystać swój szczęśliwy kolor, aby przekazać swój profesjonalizm, rzetelność, uczciwość, pewność siebie i wyrafinowanie.

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.