Najlepszych miejsc, w których musisz pojawić się, będąc w Bangkoku

Bangkok’ to klasyczna stolica pełna tętniących życiem ulic, wyjątkowych muzeów, fajnych miejsc, gdzie można zrobić fotki i pysznego jedzenia, rozsianych po całym mieście. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą podróżować, ale mają ograniczony czas, ponieważ jest tu tak wiele wyjątkowych miejsc do odkrycia. Jeśli masz mało czasu, ale chcesz go dobrze wykorzystać, oto 10 zalecanych współrzędnych, aby dobrze spędzić czas w mieście.

To tylko niektóre z naszych ulubionych miejsc na odpoczynek i relaks w mieście. Jest wiele innych miejsc, które możesz spenetrować i ulec fascynacji nimi. Jeśli chcesz zobaczyć coś nowego, dlaczego nie zwiedzić takiego uroczego miasta, jakim jest Bangkok?

MOCA Bangkok

MOCA Bangkok czyli ‘Muzeum Sztuki Współczesnej’ to muzeum prezentujące dzieła sztuki tajskich i zagranicznych artystów. Są tu również kawiarnie, sklepy z pamiątkami, małe ogrody i sale konferencyjne.

Park stulecia Uniwersytetu Chulalongkorn

To zielona przestrzeń w samym środku Bangkoku, w której panuje uspokajająca i relaksująca atmosfera. Możesz tu pobiegać, poćwiczyć, zrelaksować się, a nawet urządzić piknik! Ze względu na płaski teren zielony z dużą ilością drzew park bardzo efektownie prezentuje się na fotografiach.

Zielony most przed parkiem Lumpini

Popularne miejsce na zdjęcia i punkt, w którym musisz być to ‘Green Bridge’ (Zielony most) lub Sky Bridge (Most podniebny) łączący Park Lumpini i Park Benchakitti. To podniebna ścieżka rowerowa, po której można zarówno biegać jak i jeździć na rowerze.

Centrum sportów wodnych Nongbon (Suan Luang Rama IX)

To miejsce jest idealne nie tylko do wypoczynku, ale także dla miłośników ekstremalnych sportów wodnych. Oferta obejmuje żeglarstwo, deskę SUP, windsurfing, spływy kajakowe, jazdę na rowerze, tenis stołowy, rattanową piłkę i lekki sprzęt do ćwiczeń. Dostępne są również kursy tych sportów, więc nie martw się, jeśli jesteś początkujący.

Lhong 1919

Atrakcja turystyczna inspirowana sztuką i kulturą tajsko-chińską, które znajdują odbicie w jej architekturze. Jest tu wiele miejsc wartych zrobienia zdjęć, zwłaszcza stare mury zaprojektowane i zachowane dla swojego uroku.

Ponadto jest tu wiele dobrych restauracji, na przykład restauracja Rong Si, czy sklepów takich jak Nai Hang czy Plearnwan Panich. Każdy sklep ma swój niepowtarzalny styl i świetnie nadaje się do zdjęć.

Wat Arun Ratchawaram

Świątynia znana z białej ‘Stupy’ o wyjątkowej i pięknej architekturze znajduje się tuż nad rzeką Chao Phraya.

SwingBar

Usiądź, zrelaksuj się i podziwiaj słynną czerwoną wielką huśtawkę w promieniach zachodzącego słońca; to widok, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Można stąd zobaczyć także wiele innych słynnych świątyń, a mianowicie Wat Suthat, Wat Saket i Wat Loha Prasat.

ATT 19

Wyjątkowa kawiarnia i galeria sztuki na Soi Charoenkrung 30.

Kompleks obejmuje kawiarnie, sklepy kolekcjonerskie oferujące różnorodne przedmioty vintage, od odzieży, toreb, butów, markowych i stylowych przedmiotów po wyposażenie domu. Znajduje się tam również miejsce na wystawy sztuki. 🙂

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.