Miasteczko Pai

Pai to niewielkie miasteczko w prowincji Mae Hong Son w północnej Tajlandii. Pai, znane jako Foggy City (miasto mgły), jest miastem nowym. Mieszkańcy Pai żyją w zgodzie z naturą, a piękna dolina małej rzeki w północnych górzystych obszarach Tajlandii tworzy wspaniały naturalny krajobraz miasteczka. W mniej niż 10 lat ten magiczny klejnot zmienił się z mało znanej wioski w kwitnące wielokulturowe miasteczko. Mimo to pozostaje nieskomplikowany, prosty i niedrogi, co czyni go rajem dla turystów, zarówno wędrownych turystów z plecakami jak i tych, którzy chcą spędzić kilka tygodni w poszukiwaniu spokoju i duchowej wolności.

Miasteczko ma bardzo schludny wygląd, a turyści mogą w nim poczuć duchową i relaksującą atmosferę. Można tu odbyć zajęcia z jogi i medytacji, odwiedzić wegańskie restauracje, spędzić spokojne popołudnia i chłodne wieczory z grupą przyjaciół przy ognisku i gitarze. Ostrzegamy jednak, że czarująca i wyluzowana atmosfera Pai zacząła przyciągać do miasta wielu mieszkańców Bangkoku.

Niedaleko centrum Pai, przy rozwidleniu dróg w kierunku gorących źródeł, znajduje się obóz słoni. Możesz spróbować przejażdżki na słoniu, aby spokojnie podziwiać krajobrazy Pai i pobyć trochę z dzikimi zwierzętami. Sam wodospad nie ma żadnych niespodzianek, ale otaczające krajobrazy są przepiękne. Dla tych szmaragdowych widoków warto się tam udać. Kanion prezentuje się osobliwie i surowo, zwłaszcza o zachodzie słońca, kiedy czerwone światło, pył i pęknięcia skalne są najbardziej urokliwe w poświacie zachodzącego słońca.

Miasto jest doskonałym przystankiem na popularnej trasie turystycznej Mae Hong Son, 3-dniowej samodzielnej wyciece samochodowej / rowerowej z Chiang Mai przez zapierające dech w piersiach góry północnej Tajlandii, aż do przygranicznego miasta Mae Hong Son; powrót przez Doi Park Narodowy Inthanon. Po drodze można podziwiać piękne krajobrazy Parku Narodowego Huay Nam Dang (przed miastem Pai), jaskinie w Sappong i liczne wodospady 🙂

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.