Najlepsze wyspy w pobliżu Bangkoku (Wschodnia Tajlandia)

Kiedy potrzebujesz trochę witaminy morskiej, ale nie chcesz jechać aż na południe, wschód oferuje Ci możliwość niedrogiej ucieczkę całkiem blisko Bangkoku. Wielu miłośników wysp zna już Koh Larn, która znajduje się blisko Pattaya w Chonburi, ale wschodnia Tajlandia ma wiele innych pięknych wysp.

Na jednej z wielu koh (wysp) Trat i Rayong będziesz jednym z niewielu obcokrajowców. Wyspy Rayong i Trat od dawna są ulubionymi wyspami turystów lokalnych. Co więcej, każda wyspa jest unikalna pod wieloma względami i dlatego zdecydowanie zaleca się przeskakiwanie z wyspy na wyspę.    

A teraz, czy jesteś gotowy, na relaks i odpoczynek? Oto wszystkie ukryte wschodnie wyspy – najlepsze wyspy w pobliżu Bangkoku.

W prowincji Rayong

  • Koh Samet 

Zaledwie około 2-3 godzin jazdy od Bangkoku i kolejne 40 minut przeprawy promem, Koh Samet jest prawdziwym rajem w zasięgu ręki. Wyspa ta zawsze była ulubionym miejscem wypoczynku wśród tajskich mieszkańców i dlatego jest dobrze rozwinięta. Możesz się tam spodziewać fantastycznych pokazów ognia i miejsc na imprezy, szczególnie w okolicach plaży Sai Kaew Beach i zatoki Ao Phai (Phai Bay). Na szczęście, po całym tym czasie wyspa pozostaje w dobrym stanie. Istnieją tam również ciche plaże i zatoki, takie jak Ao Wai i Ao Pakarang.

Możesz tu skorzystać z przejażdżek łódką bananowcem i innych sportów wodnych, takich jak nurkowanie czy wędkowanie (w tym łowienie kalmarów); możesz też obserwować żółwie i rekiny (jeśli masz szczęście).

  • Koh Talu

Talu oznacza przebity, przekłuty i oczywiste jest, skąd pochodzi nazwa wyspy. Wskocz na prom z Koh Samet nie tylko dla przekłutej skały, ale także dla turkusowej wody, pudrowego białego piasku i najpiękniejszej rafy koralowej w Rayong.

  • Koh Man Nok

Koh Mannork, Manklang i Mannai są częścią Wysp Man. Wszystkie trzy wyspy są piękne, ale Koh Mannork jest numerem 1 i jest również największa. Należąca do tajskiej marynarki wojennej wyspa jest prywatna. Przyjedź tu, aby cieszyć się oszałamiającą naturalną scenerią w ciszy i spokoju i poznaj jej wspaniałych mieszkańców: pawie. 

w prowincji Trat

  • Koh Chang 

Największa wyspa na wschodzie i trzecia co do wielkości w Tajlandii po Phuket i Samui, Koh Chang jest znana nie tylko ze swojej wielkości. Z Bangkoku na Koh Chang lub Elephant Island podróż samochodem lub autobusem zajmuje około 4-5 godzin, a następnie 45 minut promem. Dość długa podróż, ale warto. Wyspa oferuje szeroki wachlarz aktywności. Dzięki górzystemu i zalesionemu krajobrazowi odwiedzający Koh Chang mogą cieszyć się nie tylko plażami, ale także wędrówkami i relaksem w okolicy wodospadu Khlong Phlu.

Chociaż na Koh Chang jest wiele hoteli, wyspa ma silne poczucie wspólnoty. Chcesz nurkować z rurką lub łowić ryby? Odwiedź wioskę rybacką Bang Bao i pozwól miejscowym zabrać Cię nad morze. Jeśli tęsknisz za zielonym życiem, udaj się do wioski rybackiej Salak Kok. Wioska znajduje się w pobliżu lasu namorzynowego i można wybrać się na wycieczkę gondolą w stylu tajskim lub spływem kajakowym. Przyjdź w nocy, a będą na ciebie czekać tysiące robaczków świętojańskich.

  • Koh Kood

Położona około godziny drogi promem od Koh Chang, Koh Kood jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą zejść z bardziej utartych szlaków i cieszyć się różnorodną aktywnością. Nurkuj z rurką, popłyń kajakiem i pływaj w oszałamiającym wodospadzie Klong Chao… Możesz nawet, trzymając się liny, huśtać się w basenie w stylu Tarzana.

Ale jeśli chcesz się po prostu zrelaksować, to nie ma sprawy. Oprócz krystalicznie czystej wody, dziewiczych plaż, bujnych tropikalnych lasów deszczowych i wodospadów, Koh Kood otoczona jest super fotogenicznymi rzędami drzew kokosowych. Nic dziwnego, że nazywana jest klejnotem wschodu.

  • Koh Mak

Wyspa Koh Mak położona jest między Koh Chang i Koh Kood; nie możesz jej pominąć. Zamieszkana jest przez zaledwie 350 wyspiarzy, którzy zajmują się głównie uprawą kauczuku i kokosów, Koh Mak jest spokojnym miejscem, w którym można cieszyć się prostym i zrównoważonym stylem życia. Wyspa oferuje również turkusowe morze i białe piaszczyste plaże.

Oprócz widoków, Koh Mak znana jest z tego, że jest najlepszą bazą wypadową dla nurków. Niedaleko stąd do wysp Rang, gdzie znajdziesz więcej koralowców niż gdziekolwiek indziej we wschodniej Tajlandii. Wśród nich Koh Wai jest najlepszym miejscem do nurkowania, ponieważ podlega projektowi ochrony rafy koralowej.

  • Koh Kham

Skakanie po wyspach prowincji Trat wciąż trwa. Sąsiadka Koh Mak (mniej niż 15 minut promem!), Koh Kham to mała prywatna wyspa o imponującym naturalnym pięknie. Oczywiście piasek i morze są niebiańskie, ale to nie wszystko. Brzeg Koh Kham jest ozdobiony czarnymi wulkanicznymi głazami, jakich nie ma nigdzie na wschodzie. Jeśli chcesz odkrywać świat podwodny, Koh Kham ma również bogate życie morskie, w tym gigantyczne małże.

  • Koh Kradad

Koh Kradad jest trochę dziwna, ale ją pokochasz. W przeciwieństwie do innych górzystych wysp Trat, Koh Kradad jest całkowicie płaska. Zamiast lasów deszczowych wyspa jest pokryta trawą i drzewami kokosowymi, z których jedno w jakiś sposób wygina się poziomo do ziemi, zanim podniesie swój szczyt do nieba. Jednak prawdziwymi gwiazdami tej wyspy są jelenie. Tysiące z nich, spacerują swobodnie po środku morza! Ponieważ podróż z Koh Mak do Koh Kradad zajmuje tylko około 10 minut, nie przegap wyspy jeleni w Tajlandii. 🙂

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.