Tajlandia przyjmuje wszystkich zagranicznych turystów w ramach polityki ponownego pełnego otwarcia na turystykę

Bangkok, 9 stycznia 2023 r. – Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) pragnie wyjaśnić, że Tajlandia nadal przyjmuje wszystkich zagranicznych turystów w ramach polityki ponownego pełnego otwarcia na turystykę, która weszła w życie 1 października 2022 r.

Wicepremier Tajlandii i Minister Zdrowia Publicznego, J.E. Pan Anutin Charnvirakul powiedział: ‘Podróżni przybywający do Tajlandii z zagranicy nie muszą okazywać dowodu szczepienia’.

Co więcej, turyści zagraniczni nie mają już obowiązku okazywania wyników testów ATK lub RT-PCR.

W ramach ponownego pełnego otwarcia na turystykę Tajlandia oferuje również turystom dłuższy okres pobytu. Od 31 marca 2023 r. okres pobytu zostaje wydłużony do 45 dni (z 30 dni) dla turystów z krajów/terytoriów uprawnionych do zwolnienia z obowiązku wizowego oraz do 30 dni (z 15 dni) dla osób uprawnionych do otrzymania wizy on arrival (VOA).

Jednakże, podczas gdy Tajlandia wita wszystkich przybywająych, kraje pochodzenia niektórych turystów mogą wymagać, aby przyjezdni, w tym ich obywatele powracający do domu, mieli ujemny wynik PCR.

W związku z tym Tajlandia, starając się dostosować do przepisów tych krajów, wymaga ubezpieczenia COVID dla turystów z tych krajów lub turystów odwiedzających Tajlandię i kontynuujących podróż do tych krajów, na wypadek pozytywnego wyniku testu podczas pobytu w Tajlandii. Wśród takich krajów są Chiny i Indie.

W ramach kampanii ‘Odwiedź Tajlandię w roku 2023: niesamowite nowe rozdziały’ turyści z całego świata zaproszeni są do poznanwania niezliczonych wspaniałych istniejących od dawna i nowych atrakcji, produktów i usług turystycznych królestwa.

Poprzedni wpisNastępny wpis
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.