Maj w Tajlandii

Maj to ostatni miesiąc lata i początek pory deszczowej, która zaczyna się w drugiej połowie miesiąca. Spośród sześciu regionów Tajlandii największe opady występują w regionie południowym. Najpopularniejszymi rodzajami turystyki w maju są ekoturystyka i turystyka kulturowa. Poznajmy niesamowitą przyrodę i czarującą tradycję tego miesiąca….

Pożegnajmy to tajskie lato odbywającym się co roku Festiwalem Bufetów Owocowych, kiedy to wiele sadów owocowych jest otwartych dla zwiedzających. To WYDARZENIE stało się jedną z najpopularniejszych atrakcji dla kochających owoce turystów zarówno z Tajlandii, jak i z zagranicy. Polecamy bufety owocowe w następujących sadach. Zaczynając od prowincji Rayong, pierwszym z nich jest Suan Lamai, sad, który oferuje nie tylko sezonowy bufet owocowy, ale także kawiarnię i przyjazne dla zwierząt obozowisko pośród natury. Następna jest Kraina Suphattra (Suphattra Land), gdzie można również kupić produkty regionalne OTOP, a w szczególności polecane przez nas ciasto z durianem. Trzecim rekomendowanym przez nas miejscem jest Suan Lung Thongbai, słynny sad, znany z domowych lodów o smaku duriana. Następna jest prowincja Chanthaburi i jej KP Garden. Jeśli odwiedzicie KP Garden, koniecznie spróbujcie słynnego smażonego makaronu ryżowego z mięsem kraba i skorzystajcie z możliwości pojeżdżenia na rowerze.

Na koniec wybierzmy się do Suan Durian Land w Chanthaburi. Oprócz bufetu świeżych owoców, można tu znaleźć przytulny nocleg z widokiem na góry, kawiarnię i miejsca na zajęcia typu Adventure, idealne na kolorową wycieczkę. Po napełnieniu żołądka kontynuujemy naszą podróż do parku narodowego Kaeng Krachan w Phetchaburi, gdzie w przyjemnej atmosferze możemy przebywać wśród tysięcy motyli, bo jest to właśnie sezon obserwacji motyli. Jeśli ktoś podczas biwakowania chce pooglądać motyle, maj jest idealnym miesiącem na rozpoczęcie wyprawy – wtedy odbywa się tam największa migracja tych owadów. Czasami liczba migrujących motyli może nawet przekraczać 100 000 i obejmuje 200 gatunków.

Pożegnajmy się z tym latem w Nakhon Si Thammarat, wsiadając do łodzi, aby popłynąć na oglądanie różowych delfinów w Laem Prathap i w zatoce Kwang Pao. Miejsca te są siedliskiem ponad 50 różowych delfinów. Zwiedzający mogą popłynąć łodzią, aby zobaczyć je z bliska. Nie polecamy jednak kupowania dla delfinów pokarmu dla ryb ani ryb z brzegu, ponieważ może to spowodować zmianę ich nawyków żywieniowych. Po długiej podróży zrelaksujmy się na naszym ostatnim przystanku, jakim będzie Tama Rajjaprabha w dzielnicy Khao Sok, w prowincji Surat Thani. Tama znajduje się na terenie Parku Narodowego Khao Sok. Dzięki swojemu naturalnemu bogactwu miejsce to atmosferą przypomina raj na Ziemi, zwłaszcza o tej porze roku. Pogoda też jest świetna, bo to koniec lata i początek pory deszczowej.

Źródło: https://www.tourismthailand.org/Articles/thailand-may

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.