Który okres w roku jest najlepszy na wyjazd do Tajlandii?

Pociąga Cię myśl o wizycie w egzotycznej Tajlandii i zastanawiasz się jaki okres w roku byłby najlepszy żeby ją odwiedzić? Czytaj zatem dalej! W tym artykule znajdziesz odpowiedź na wszystko co musisz wiedzieć o tajskim klimacie, tak abyś mógł wybrać najlepszą datę wizyty w niesamowitej Tajlandii.

Podczas gdy w naszym kraju jesteśmy przyzwyczajeni do czterech pór roku, w Tajlandii są tylko trzy pory roku: porę deszczową, zimną i suchą, oraz gorącą i wilgotną. Na wstępie chcielibyśmy jednak wspomnieć, że nie ma idealnego czasu na wizytę w Tajlandii, ponieważ wierzymy, że możesz się tutaj cieszyć wakacjami w każdy dzień w roku. Tajlandia to piękny kraj z klimatem, dzięki któremu zawsze możesz się cieszyć tutejszym pobytem.

Sezon letni

Tajlandia to egzotyczny kraj, gdzie występują wysokie temperatury. Słońce świeci tu prawie codziennie, a ciepła pogoda jest zatem standardem. Ciepłe dni kojarzą się z dużą wilgotnością, więc jeśli nie jesteś miłośnikiem upalnych dni to polecamy wybrać inny okres wizyty. Sezon letni trwa od marca do maja lub czerwca.

Sezon chłodny

W tym okresie w Tajlandii jest chłodniej, ale nie są to tak niskie temperatury, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Wręcz przeciwnie, ten okres jest najbardziej odpowiedni do zwiedzania Tajlandii. Temperatury w ciągu dnia oscylują w okolicach 30 stopni, a krajobraz jest pięknie zielony, dzięki ulewnym deszczom. Sezon ten trwa od około listopada do marca i cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Sezon deszczowy

Pora deszczowa jest trochę niesłusznie najmniej popularnym okresem do odwiedzin Tajlandii przez turystów. Nie dajcie się zwieść jego nazwie, ponieważ w tym sezonie w Tajlandii tak naprawdę deszcz nie pada cały czas. Deszcze są raczej krótsze, ale obfite. Najczęściej pada w nocy lub po południu. Tak więc pogoda w ciągu dnia nadal jest dobra i przeważnie świeci słońce. Okres ten trwa zwykle od czerwca do października i to także w tym okresie w Tajlandii występuje największa aktywność działalności rolniczej, podczas której miejscowi rolnicy sadzą ryż na miękkiej glebie.

Który sezon jest zatem najlepszy żeby odwiedzić Tajlandię?

Jak już wspomnieliśmy, najlepszym i zarazem najbardziej popularnym sezonem wśród turystów jest sezon chłodny, czyli czas od listopada do marca. Pogoda charakteryzuje się ciepłymi temperaturami z minimalnymi opadami i jednocześnie suchszym powietrzem. Jednak możesz być pewien, że nie popełnisz błędu odwiedzając Tajlandię w jakimkolwiek innym okresie. Tajlandia to kraj pełen pięknych miejsc i przeżyć, które już na Ciebie czekają.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy w planowaniu podróży do Tajlandii to z przyjemnością na nie odpowiemy i chętnie Ci doradzimy. Skontaktuj się z nami na tatprague@tat.or.th

Poprzedni postNastępny post
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.