Ponowne otwarcie Tajlandii dla w pełni zaszczepionych turystów z 46 krajów – Zrób test i podróżuj

NEWS UPDATES

 

Szanowni Partnerzy,

Od 1 listopada 2021 r. Tajlandia będzie w pełni gotowa na przyjęcie zaszczepionych gości z 46 krajów, którzy będą mogli wjechać do kraju bez wymogu kwarantanny. Oczekuje się że kolejne kraje zostaną włączone do tego grona już od następnej fazy otwierania się kraju. Ponadto środki wejściowe zostały złagodzone, aby ułatwić spędzanie wakacji w kraju. Z pięknymi plażami, atrakcjami i wiecznym słońcem oraz świetnymi ofertami z wielu hoteli i resortów w krainie uśmiechów, Tajlandia może dla wielu zająć czołową pozycję jako wakacyjny wybór na urlop już tej zimy. Jeszcze bardziej niesamowite doświadczenia czekają już na Ciebie w Tajlandii.

Z poważaniem,
Biuro TAT w Pradze

Ponowne otwarcie Tajlandii dla w pełni zaszczepionych turystów z 46 krajów –

Zrób test i podróżuj

 

Od 1 listopada 2021 r. Tajlandia jest gotowa do ponownego otwarcia dla w pełni zaszczepionych podróżnych z 46 wstępnie zatwierdzonych kraje, w tym Bułgaria, Czechy, Węgry i Polska.

Kluczowe informacje w zakresie testów oraz podróżowania:

 • W pełni zaszczepieni podróżni, którzy ukończyli szczepienia przeciwko COVID-19 zatwierdzone przez WHO lub tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego co najmniej 14 dni przed datą podróży. Osoby, które miały pozytywny wynik COVID-19 muszą przedstawić zaświadczenie lekarskie o wyzdrowieniu z 1 dawką szczepionki nie później niż 3 miesiące.
 • Podróżuj samolotem z 46 zatwierdzonych krajów. Obecnie, Tajlandia zatwierdziła wjazd bez kwarantanny dla osób przybywających z Australii, Austrii, Bahrajnu, Belgii, Bhutanu, Brunei Darussalam, Bułgarii, Kambodży, Kanad, Chile, Chin, Cypru, Republiki Czeskiej, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Islandii, Irlandii, Izraela, Włoch, Japonii, Łotwy, Litwy, Malezji, Malty, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Słowenii, Korei Południowej, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii, USA i Hong Kongu. Odwiedzający muszą przebywać w zatwierdzonych krajach przez co najmniej 21 dni. Tranzyt/transport z zatwierdzonych krajów jest niedozwolony.
 • Zarejestruj się w celu uzyskania kodu QR „Thailand Pass” online na stronie http://tp.consular.go.th, przesyłając ważne zaświadczenie o szczepieniu i inny wymagany dokument do zatwierdzenia przed podróżą.
 • Uzyskaj polisę ubezpieczenia zdrowotnego na COVID-19 z minimalnym pokryciem 50 000 USD. Potwierdzenie wpłaty przedpłaty na minimum 1-dniowy pobyt w dniu przybycia do zatwierdzonego hotelu certyfikowanego przez SHA Plus wraz z opłaconym z góry obowiązkowym testem RT-PCR COVID-19 oraz zestawem do testu antygenowego (ATK). Test ATK  służy do osobistego testowania na COVID-19 w 6 i7 dniu i pokazania wyniku odpowiedzialnemu personelowi hotelowemu, a także do rejestracji w aplikacji alarmowej.
 • Przedstaw dowód negatywnego testu RT-PCR COVID-19 wystawiony w ciągu 72 godzin przed wyjazdem do Tajlandii.
 • Podróżni w wieku poniżej 12 lat podróżujący z rodzicami lub opiekunami są zwolnieni z wymogu szczepień, ale muszą mieć ujemny Wynik testu RT-PCR wydany nie później niż 72 godziny przed podróżą.
 • Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Tajlandii podróżni muszą przejść bezpośrednio przez zatwierdzony transfer lotniskowy do wcześniej ustalonego centrum testów COVID-19 lub zarezerwowanego miejsca zakwaterowania i przejść wymagany test RT-PCR COVID-19 w dniu przylotu lub w kolejnym dniu. Podróżni muszą pobrać i zainstalować określoną aplikację alarmową (MorChana) i pozostawać w gotowości w miejscu zakwaterowania na wynik testu, który powinien pojawić się w ciągu dnia. Z negatywnym wynikiem testu podróżni mogą udać się w dowolne miejsce w Tajlandii.

 

Wjazd do Tajlandii w ramach Alternatywnego System Kwarantanny (AQ)

Podróżni, którzy nie pasują do dwóch pierwszych kategorii są uprawnieni do wjazdu do Tajlandii za pośrednictwem alternatywnego system kwarantanny (AQ). Okres kwarantanny wynosi 7 dni dla podróżnych, którzy zostali w pełni zaszczepieni zatwierdzoną szczepionką, 10 dni dla przylotów lotniczych w wypadku osób niezaszczepionych lub częściowo zaszczepionych, a 14 dni dla osób niezaszczepionych lub zaszczepionych częściowo, które przybyły do Tajlandii drogą lądową. Jednak będą mogli cieszyć się większą ilością możliwych aktywności na spędzenie czasu w hotelu.

 1. Kluczowe punkty wejścia do Tajlandii w ramach systemu AQ:
 2. Zarejestruj się w celu uzyskania kodu QR „Thailand Pass” online na stronie http://tp.consular.go.th, przesyłając ważne zaświadczenie o szczepieniu i inne wymagane dokumenty do zatwierdzenia przed podróżą.
 3. Przedstaw dowód negatywnego wyniku testu RT-PCR COVID-19 wystawionego w ciągu 72 godzin przed wylotem do Tajlandii.
 4. Zarezerwuj zakwaterowanie w AQ. 2 wymagane testy na COVID-19 zostały zmienione na metodę RT-PCR dla pierwszego testu po przybyciu do Tajlandii oraz metodę ATK w wyznaczonych ośrodkach testowych dla drugiego testu, który odbywa się około 8 lub 9 dnia pobytu.
 5. Minimalne wymagane ubezpieczenie zdrowotne które obejmuje leczenie COVID-19 wynosi 50 000 USD.

 

Ponowne otwarcie obszarów niebieskiej strefy dla w pełni zaszczepionych turystów z innych krajów

 

Tajlandia nadal przyjmuje w pełni zaszczepionych gości z krajów niena lista pod bardziej złagodzonymi wymaganiami. Od 1 listopada 2021 r. podróżni zapraszamy do wyboru, spośród destynacji „Niebieskiej Strefy”, w większości obejmują one główne atrakcje – Bangkok, Pattaya, Koh Samet, Koh Chang, Hua Hin, Cha-am, Phuket, Krabi, Phang-Nga, Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao i wyznaczone obszary w Chiang Mai i inne prowincje w północno-wschodniej części Tajlandii. goście są zobowiązani do odbycia pierwszego obowiązkowego 7-dniowego pobytu w miejscu docelowym zanim będzie mógł przenieść się do innych części Tajlandii.

Kluczowe punkty odnośnie podróży po niebieskiej strefie:

 • W pełni zaszczepieni podróżni z dowolnego kraju, którzy ukończyli szczepienia przeciw COVID-19 zatwierdzone przez WHO lub tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego co najmniej 14 dni przed datą podróży. Ci, którzy mieli pozytywny wynik COVID-19 muszą przedstawić zaświadczenie lekarskie o wyzdrowieniu z 1 dawką szczepionki nie później niż 3 miesiące.
 • Zarejestruj się w celu uzyskania kodu QR „Thailand Pass” online na stronie http://tp.consular.go.th, przesyłając ważne zaświadczenie o szczepieniu i inny wymagany dokument do zatwierdzenia przed podróżą.
 • Uzyskaj polisę ubezpieczenia zdrowotnego obejmującą leczenie COVID-19 pokrywającą sumę 50 000 USD, potwierdzenie przedpłaty na minimum 7 nocy pobytu w dniu przybycia do zatwierdzonego hotelu z certyfikatem SHA Plus w „Niebieskiej Strefie”  wraz z przedpłaconym obowiązkowym testem RT-PCR COVID-19 w dniu przyjazdu oraz metodą testu antygenowego w wyznaczonych ośrodkach testowych w 6 lub 7 dniu pobytu.
 • Przedstaw dowód negatywnego wyniku testu RT-PCR COVID-19 wystawiony w ciągu 72 godzin przed wylotem do Tajlandii.
 • Osoby poniżej 12 roku życia, podróżujące z rodzicami lub opiekunami, są zwolnione z tego wymogu szczepienia, ale muszą mieć ujemny wynik testu RT-PCR  wydany nie później niż 72 godziny przed podróżą.

 

Tourism Authority of Thailand, Prague Office
Quadrio Business Centre, Purkyňova 2121/3, 110 00 Prague 1 | Tel. +420 281 913 738-9 | Email: tatprague@tat.or.th
Odpowiedzialne za obszary: Republika Czeska, Słowacja, Węgry, Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria i Bałkany

Poprzedni wpis
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.