Co nowego w Tajlandii?

  • Z dniem 30 września 2022 Tajlandzkie Centrum Administrowania Sytuacją COVID-19 (CCSA – Centre for COVID-19 Situation Administration (CCSA) ogłosiło zakończenie obowiązywania ogólnokrajowego Dekretu Nadzwyczajnego w sprawie COVID-19, ponieważ od 1 października 2022 r. królestwo zmieniło klasyfikację COVID-19 z ‘niebezpiecznej choroby zakaźnej’ na ‘kontrolowaną chorobę zakaźną’. Królestwo weszło w fazę ponownego pełnego otwarcia, program rejestracji Thailand Pass został zlikwidowany, a zagraniczni turyści nie będą już musieli przedstawiać dowodu szczepienia ani wyników testu ATK.

 

  • Wydłużenie okresu pobytu do 45 dni (z 30 dni) dla turystów z krajów/terytoriów uprawnionych do zwolnienia z obowiązku wizowego oraz do 30 dni (z 15 dni) dla osób uprawnionych do otrzymania wizy w dniu przyjazdu (VOA). Będzie to obowiązywać od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r.

 

  • Nowa długoterminowa wiza do Tajlandii ‘Long-Term Resident (LTR)’, która oferuje jej posiadaczom wiele korzyści, w tym wizę 10-letnią (z możliwością przedłużenia) i pozwolenie na pracę w królestwie. Aby uzyskać więcej informacji na temat wizy LTR i złożyć wniosek, odwiedź stronę: https://ltr.boi.go.th/index.html .
Poprzedni wpisNastępny wpis
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.