Aktywny wypoczynek

Sporty na świeżym powietrzu zyskują na popularności zarówno w Tajlandii, jak i na całym świecie. Nikt nigdy nie zabierze Ci przeżytych doświadczeń, a nawet jeśli w czasie Instagrama czujesz, że widziałeś już wszystkie miejsca przez wyświetlacz telefonu komórkowego, własne doświadczenia to zawsze coś więcej i nie da się ich przeżyć przez ekran telefonu.

 

Tajlandia oferuje wiele różnych wrażeń dla poszukiwaczy przygód.

 

Jeśli zdecydujesz, co chciałbyś przeżyć na wakacjach w Tajlandii, oprócz klasycznego nurkowania czy snorkelingu, możesz spróbować innych aktywności, takich jak nowoczesna wspinaczka skałkowa, rafting czy odkrywanie tajemniczych jaskiń.

Nurkowanie

Nurkowanie to najpopularniejszy sport wodny w Tajlandii. Ze względu na swoją długość i różnorodność tajskie wybrzeże zapewnia jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

 

Woda jest czysta z licznymi podwodnymi zwierzętami i doskonałą infrastrukturą turystyczną. Szkoły nurkowania są na najwyższym poziomie.

 

Wszystkie szkoły nurkowania w Tajlandii posiadają ważne licencje i profesjonalnych instruktorów, którzy posługują się kilkoma językami obcymi.

 

Tysiące kilometrów linii brzegowej, setki wysp i życie morskie sprawiają, że nurkowanie zapiera dech w piersiach. Nic więc dziwnego, że turyści często wybierają się do Tajlandii nad morze. Obecnie dwie najpopularniejsze aktywności nurkowe w Tajlandii to nurkowanie do opuszczonych wraków i wzdłuż wybrzeży Morza Andamańskiego. W Zatoce Tajlandzkiej znajduje się wiele wraków statków od bardzo dawna. Niektóre mają nawet 700 lat.

 

Ponieważ Tajlandia ma tysiące kilometrów linii brzegowej, niektóre miejsca do nurkowania są naprawdę wyjątkowe. Można tu zobaczyć duże manty, latające ryby, delfiny i chropowate rafy koralowe. W Królestwie Tajlandii możesz spodziewać się nowoczesnego sprzętu nurkowego zgodnego z międzynarodowymi standardami.

 

Nurkowanie jest możliwe przez cały rok, ale widoczność różni się w zależności od pory roku. Najlepszy czas na Morzu Andamańskim trwa od października do kwietnia, a w Zatoce Tajlandzkiej od maja do września.

Wspinaczka

Wspinaczka w Tajlandii jest dla wszystkich, którzy kochają wyzwania, emocje i sporty na świeżym powietrzu.

 

Pierwszymi wspinaczami którzy rozpowszechnili ten sport w Tajlandii byli obcokrajowcy. Jednym z pierwszych obszarów była zatoka Railay, gdzie znajdują się piękne skały z widokiem na lazurowe morze.

 

W ostatnich latach coraz więcej ludzi pragnie spędzać swój czas na wspinaczce i ten sport także stał się popularny w egzotycznej Tajlandii. Jeśli szukasz emocji może spodoba Ci się wspinaczka właśnie w Tajlandii. Biura podróży często łączą wspinaczkę z innymi podobnymi zajęciami, takimi jak trekking czy eksploracja jaskiń.

 

Wiele nowych terenów wspinaczkowych ma swój niepowtarzalny urok, a w Tajlandii co roku odbywają się nawet zawody wspinaczkowe.

Golf

Pola golfowe są projektowane przez najlepszych światowych projektantów. Znajdziesz tutaj dziesiątki światowej klasy pól golfowych znanych projektantów, a także świetne zaplecze i usługi.

 

Dzisiaj Tajlandia jest popularnym obszarem „trendów” dla golfistów. Ten popularny sport ma tutaj doskonałe zaplecze, a w różnych częściach kraju znajdziesz wysokiej klasy pola golfowe. W głębi lądu można je znaleźć w Kanchanaburi, Isaan czy Bangkoku, w północnej części Chiang Mai i Chiang Rai, czy na wybrzeżu nad morzem – Pattaya, na południowych wyspach Phuket czy Koh Samui. Możesz połączyć swoje wyprawy golfowe z wyprawami historycznymi, aby poznać historię kraju, ale równie dobrze możesz wybrać się tutaj, aby pograć z przyjaciółmi lub zabrać rodzinę na relaks nad morzem, jednocześnie realizując swoją golfową pasję.

 

Sprzyjająca pogoda przyciąga golfistów do Tajlandii przez cały rok – zarówno tych, którzy chcą grać, jak i tych, którzy chcą oglądać ciekawe turnieje golfowe.

Rafting

Rafting to jedno z najbardziej poszukiwanych doświadczeń w Tajlandii. To wspaniała przygoda w dziczy, a ci z Was, którzy zdecydują się na zabawę, na pewno nie będą zawiedzeni.

 

Dostaniesz się do miejsc, w których zwykli turyści nie zaglądają, bo są całkowicie niedostępne. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym czy zaawansowanym. W każdym przypadku uznasz to doświadczenie za dobrze wydane pieniądze.

 

Podobnie jak inne sporty na świeżym powietrzu, rafting stał się ostatnio znacznie bezpieczniejszy. W Tajlandii wielu światowej klasy ekspertów raftingu zajmuje się raftingiem, a firmy raftingowe wyszkoliły instruktorów. Większość tajskich obszarów raftingowych ma ograniczoną roczną liczbę odwiedzających, dzięki czemu przyroda jest zachowana w niezmienionej formie.

Eksploracja tajemniczych jaskiń

Od czasów starożytnych jaskinie były ważną częścią życia Tajów. Głównie dlatego, że zapewniały schronienie przed wrogami, ale także chłód w tropikalną pogodę.

Według zapisów historycznych jaskinie w Tajlandii były zamieszkiwane przez ludzi od czasów starożytnych. Ze względu na swoją tajemniczą atmosferę i rozległą sieć niezbadanych korytarzy, wiele tajskich jaskiń jest popularnym celem turystycznym.

Znajdziesz tutaj jaskinie dobrze dostępne dla wszystkich, ale również takie, które można zwiedzać tylko z przewodnikiem i specjalnym sprzętem.

Żeglarstwo

Do niedawna kraj o wyjątkowej scenerii morskiej nie zawsze był łatwo dostępny, dlatego cieszyła się nim tylko niewielka liczba żeglarzy wycieczkowych i grupa firm czarterowych. Jednak ta sytuacja się zmienia.

Szybki rozwój obiektów portowych i liczba jachtów nadających się do czarteru sprawia, że Tajlandia jest gotowa do ekspansji na arenę międzynarodową i stania się popularnym kierunkiem żeglarskim.

Fantastyczne wybrzeża, wyspy i plaże, ponad 1600 kilometrów wybrzeża wzdłuż Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej, dosłownie tysiące wysp, niezliczone plaże z białym piaskiem, krystalicznie czystą wodą i pięknymi rafami koralowymi, ukryte zatoczki, przylądki i tajemnicze góry wznoszące się z morze czeka na każdego miłośnika wody. Wszystko to w połączeniu z tropikalnym klimatem tworzy najbardziej niesamowity wodny świat do podróży.

Witamy w Tajlandii, kraju, w którym żeglarze opowiadają historie ze swoich podróży, miejsca, którego nigdy nie będziesz chciał opuścić.

Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.