Zakupy

W Tajlandii znajdziesz produkty na każdy gust i budżet: dziesiątki najlepszych sklepów, centrów handlowych i rynków są otwarte prawie przez całą dobę dla turystów prawie wszędzie, z wyjątkiem małych wysp. Znajdziesz w nich wszystko, czego dusza zapragnie: ubrania, biżuterię, tajskie pamiątki, kosmetyki, elektronikę oraz jedzenie, o którym nawet nie warto tutaj mówić. Taką różnorodność ułatwia obecność w kraju wielu oddziałów znanych światowych marek oraz dobrze rozwinięta produkcja własna. Tajskie pamiątki, kosmetyki i galanteria skórzana są znane na całym świecie, a w stolicy, Bangkoku, wybór jest oczywiście lepszy i bardziej zróżnicowany.

Targi w Tajlandii

Targi w Tajlandii to miejsce, w którym można dokładnie przestudiować styl życia i charakter samych Tajów, ponieważ większość z nich spędza w pracy niemal codziennie. Tajowie to uśmiechnięci i przyjaźni ludzie, którzy przede wszystkim lubią rozmawiać i targować się. Dla nich jest to rodzaj rytuału, bez którego natychmiast tracisz szacunek i zainteresowanie sprzedawcy.W końcu dla nich jest to sposób komunikacji. Zastanów się więc, ile jesteś w stanie zapłacić za produkt, i podziel cenę przez dwa, a nawet 3. Główną zasadą jest uśmiech i uprzejmość.

 

Działanie targów jest podzielone na trzy kategorie:

 

 

Poranne
Są otwarte od 7 rano do 12 w południe, sprzedaje się wtedy głównie żywność. To tutaj miejscowi wolą kupować na swoje potrzeby.
Wieczorne
Są otwarte od 16 do 20. Tutaj można znaleźć świeże jedzenie bez kolejek tworzonych przez miejscowych mieszkańców, tajskie pamiątki, ubrania, buty itp.
Nocne
Są otwarte od zachodu słońca do północy, a często nawet później.

Pływające Targi Tajlandii

Tajlandia słynie nie tylko z dużych centrów handlowych, sklepów i tradycyjnych targowisk. Warto zwrócić uwagę na narodową cechę Tajlandii – pływające targi. Nad rzekami i kanałami ludzie nie tylko odwiedzają się nawzajem, ale także dostarczają żywność i inne przydatne i niezbędne do życia rzeczy. Pływający targ to doskonały sposób na lepsze poznanie życia Tajów i zanurzenie się w ich kulturze. Pływające targowiska kiedyś funkcjonowały jako tradycyjne targowiska, a teraz są bardziej przeżyciem dla turystów. Łodzie to pełnoprawne sklepy, w których można kupić przeróżne rzeczy, ale są też łodzie będące stołówkami, w których można zjeść pachnące narodowe tajskie jedzenie.

 

Największy „centralny” pływający targ nazywa się Damnoen Saduak.Zdecydowanie warto go odwiedzić. Rynek znajduje się poza miastem. Będziesz musiał przejechać 109 km od centrum Bangkoku. Zalecamy wyjazd rano i wcześniejsze przygotowanie się do tej wyprawy. Rynek czynny jest codziennie od 7:00 do 16:00. Odwiedzając pływający targ można kupić tajskie pamiątki, przyprawy, owoce i przyprawy. Oczywiście są miejsca, w których można zjeść, wiele łodzi i restauracji przygotuje dania kuchni tajskiej.

 

Inne popularne pływające targi to Amphawa w prowincji Samut Songkhram, na południowy zachód od Bangkoku u ujścia rzeki Mae Klong. Tutaj też wszystko się sprzedaje, targi mają swoją atmosferę. Jeśli przyjedziesz później, kiedy są już zamknięte, możesz cieszyć się przynajmniej przejażdżką łodzią po rzece połączoną z masażem stóp. Piękna godzina relaksu na pewno przyniesie korzyści każdemu.

Nocny Targ

W Tajlandii jest otwarty od zachodu słońca do północy, a czasem później. Częściej targi pracują na rzecz turystów, choć sami Tajowie również chętnie odwiedzają je wraz z rodzinami. Można tu kupić ciekawe tajskie pamiątki, skosztować niezwykłych przysmaków, takich jak smażone koniki polne, a także obejrzeć różne spektakle, takie jak pokazy ognia.

Weekendowy targ
Chatuchak

Jest to największy weekendowy targ w Tajlandii w Bangkoku.Zajmowana przez niego powierzchnia jest ogromna. Znajdziesz tutaj ponad 15 tysięcy namiotów i sklepów, dlatego warto kupić mapę powierzchni handlowej. Targ jest otwarty dla hurtowni w piątek.

Targ Rom Hub

Słynny targ na torach, znajduje się w prowincji Samut Songkhram. Być może słyszałeś o rynku na działającej linii kolejowej. W chwili, gdy nadjeżdża pociąg, handlarze szybko zbierają wszystko, aby następnie równie sprawnie ustawić swoje stragany i towary z powrotem na właściwym torze.

Asiatique Riverfront

Asiatique Riverfront to pierwszy w Bangkoku klub nocny na świeżym powietrzu z restauracjami i sklepami w jednym miejscu nad brzegiem rzeki Menam.

 

Ten kompleks handlowy został zaprojektowany na podstawie „Żywego Muzeum”, aby pokazać turystom historię i sposób życia Bangkoku w przeszłości. Obszar ten był niegdyś znanym międzynarodowym portem handlowym należącym do firmy z Azji Wschodniej. Stare magazyny zostały odnowione i przekształcone w kompleks handlowy. Słynny diabelski młyn „Asiatique Sky” to duży diabelski młyn z kabinami i klimatyzacją. Można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki ptaków w Bangkoku i rzekę Menam nocą na wysokości 60 metrów.

Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.