Tasjki sposób na stres

Po przybyciu do Tajlandii koniecznie odwiedź lokalne spa. Spa w Tajlandii to najskuteczniejszy sposób na złagodzenie
stresu, doładowanie i odzyskanie sił.
Różne zabiegi pomagają odmłodzić ciało, a przy regularnych wizytach można zrzucić kilka zbędnych kilogramów, uzyskać smukłe, elastyczne ciało i delikatną skórę. Większość zabiegów odmładzania ciała może zastąpić osiem godzin snu.

Masaż tajski pojawił się 2500 lat temu.

W czasach Buddy masaż tajski był szeroko rozpowszechniony wśród mnichów i wchłaniał to, co najlepsze w medycynie chińskiej, ajurwedyjskiej i jogicznej.

 

Masaż tajski łączy w sobie kilka technik:

 

refleksologię
akupresurę,
jogę pasywną,
dranaż limfatyczny.

Po masażu często pojawia się trzeszczenie, jak po treningu na siłowni. Jednak wkrótce ból w mięśniach zostaje zastąpiony przypływem energii i wigoru. Dla osoby niewprawnej te odczucia będą bardzo niezwykłe, ale efekt jest tego wart.

 

Działania masażysty mają na celu złagodzenie stresu i pobudzenie narządów wewnętrznych. Wynik osiąga się naciskając na różne punkty ciała. Za pomocą ruchów ugniatających specjalista stymuluje przepływ limfy, pomagając oczyścić organizm z toksyn i nadmiaru płynów, a ruchy rozciągające – zwiększają przepływ krwi, działając uspokajająco.

 

W zależności od celu masażu, zabieg ten trwa od jednej do trzech godzin i często kończy się zastosowaniem gorących okładów z tajskich ziół.

 

W Tajlandii masaż odbywa się na specjalnej macie, którą kładzie się na podłodze. Salony zapewniają bawełnianą piżamę dla każdego odwiedzającego.Oprócz tradycyjnego tajskiego masażu możesz także skorzystać z masażu w innym stylu lub zabiegu pielęgnacyjnego tj. masaż aromaterapeutyczny (masaż olejkami), refleksologia, body wrap, pielęgnacja ciała, czy peeling ciała.


Oprócz tradycyjnego tajskiego masażu możesz także skorzystać z masażu w innym stylu lub zabiegu pielęgnacyjnego tj. masaż aromaterapeutyczny (masaż olejkami), refleksologia, body wrap, pielęgnacja ciała, czy peeling ciała.
Refleksologia
To nacisk na specjalne punkty na stopach, z których każdy odpowiada za określony narząd człowieka. Dzięki temu masażowi możesz wykryć problemy w ciele i zapewnić sobie ich leczenie. Masaż jest bardzo relaksujący, a klienci często zasypiają. Budzą się w dobrym nastroju i z uczuciem lekkości na całym ciele.
Masaż aromaterapeutyczny (masaż olejkami)
To rodzaj masażu tajskiego z wykorzystaniem olejków aromatycznych. Może być intensywny lub lekki. Klientka przed zabiegiem wybiera olej o ulubionym zapachu. Olejek eteryczny odżywia i nawilża skórę, a uwolnione endorfiny dają oszałamiający efekt zabiegu. W salonach masaż wykonywany jest na nagim ciele i zwykle trwa około godziny.
Body wrap, pielęgnacja ciała
Zabieg polecany przy poparzeniach słonecznych. Aloes i/lub ekstrakt z ogórka zadbają o opaloną skórę, nawilżając ją i kojąc ból.
Peeling do ciała
Kosmetolodzy na całym świecie przed sezonem plażowym zalecają peeling całego ciała. W Tajlandii peeling wykonuje się solą z Morza Martwego i olejkami aromatycznymi przy użyciu mąki ryżowej i suszu.
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.