Tajlandzka waluta

Walutą Tajlandii jest bat tajski. W obiegu występują banknoty o nominałach 20, 50, 100, 500 i 1000 bahtów. Pieniądze są traktowane bardzo poważnie, ponieważ każdy banknot przedstawia jednego z monarchów Tajlandii, którzy są w kraju bardzo szanowani. Turystom również zaleca się odpowiednie traktowanie waluty – nie wolno rzucać pieniędzy na ziemię, stawać na niej,  zgniatać banknotów lub nimi rzucać.

Ograniczenia dotyczące walut i wymiany pieniędzy:

Podróżni, którzy przywożą ze sobą ponad 20 tysięcy dolarów lub równowartość tej kwoty muszą to zgłosić w urzędzie celnym. Regulamin wymaga od turystów, którzy wwożą do Tajlandii walutę obcą, zarówno w banknotach, jak i monetach (których łączna wartość przekracza 20 tys. dolarów amerykańskich lub równowartość tej kwoty) zgłoszenia tego celnikowi w porcie lub na lotnisku przy wjeździe i wyjeździe za pomocą udostępnionego formularza zadeklarowania ilości wwożonej/wywożonej obcej waluty. Turyści są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i złożenia formularza dla waluty obcej w miejscu w którym waluta ta jest fizycznie przewożona przez osobę podróżującą z Tajlandii lub do Tajlandii.

Kwotę 50 tysięcy bahtów lub więcej w tajlandzkiej walucie należy zgłosić po przyjeździe. Osoby podróżujące do Laosu NRD, Birmy, Kambodży, Malezji i Wietnamu mogą eksportować walutę w ilości nieprzekraczającej 500 tysięcy bahtów.

Aktualne informacje: https://www.bot.or.th

Aktualny przelicznik walut

1 PLN to
BAT
1 EURO to
BAT
1 USD to
BAT
Aby zoptymalizować naszą stronę internetową i stale ją ulepszać, używamy plików cookie.